Kup BiH
Zrinjski slavio protiv Tuzla Cityja i u polufinale se pridružio GOŠK-u
Fudbaleri Zrinjskog pridružili su se GOŠK-u u polufinalu Kupa Bosne i Hercegovine.
04.03.2020. u 18:13

Mostarci su pred domaćim navijačima slavili sprotiv Tuzla Cityja sa 2:1.

Plemići su u vodstvo došli u 16. minuti kada je mrežu Fejzića zatresao Jakovljević.

Filipović je ubacio sa desne strane, a stoper Mostaraca glavom je loptu poslao u mrežu.

Domaći su u 39. minuti mogli udvostručiti prednost, kada je Efendić nespretno reagovao i glavom poslao loptu pored lijeve stative Fejzićevog gola.

Tuzlaci su izjednačili nakon nešto više od sat igre, a strijelac je bio Ubiparip, koji je pogodio iz slobodnjaka.

U 74. minuti Tuzla City je stigao i do drugog gola, kada je Crnkić matirao Soldu, ali je sudija Sivac svirao prekršaj napadača gostiju i gol je poništen.

Ali, zato se mreža tresla na drugoj strani. Inabez je ubacio iz slobodnjaka, a Ćorluka iskoristiogrešku Fejzića i pogodio za 2:1.

Gosti su do kraja tražili izjednačenje, ali odbrana Plemića odolijevala je napadima i Zrinjski je na kraju slavio sa 2:1.