Zrinjski se uoči LASK-a poigrao sa Zvijezdom 09, hat-trick Bilbije
Mostarski Zrinjski je u drugom ovosezonskom duelu u Premijer ligi Bosne i Hercegovine došao do druge pobjede.
27.08.2023. u 21:35

Uoči revanša protiv LASK-a u play-offu Evropske lige, tim Krunoslava Rendulića večeras je Pod Bijelim brijegom u sklopu petog kola bh. elite savladao Zvijezdu 09 rezultatom 5:3, a ponovo je prvo ime meča bio Nemanja Bilbija, strijelac tri pogotka.

Gosti su dobro otvorili meč i već u drugoj minuti preko Veličkovića stigli do prednosti. Zrinjski početno vodstvo Zvijezde nije poljuljalo i već u petoj minuti Ivančić je izjednačio rezultat. U osmoj minuti Bilbija je pogodio za preokret, a u 24. Malekinušić za 3:1.

Uzbudljivo prvo poluvrijeme golom u 41. minuti zatvorio je Saliman za 3:2.

U drugom poluvremenu aktuelni prvak BiH je postigao dva gola preko Bilbije. Reprezentativac BiH se u strijelce upisao u 51. i 75. minuti, a nakon susreta na kontu ima pet golova.

U 90. minuti Zvijezda je golom Maksimovića iz slobodnog udarca smanjila na 5:3, što je bio i konačan ishod.

Zrinjski sada ima dva trijumfa i pet bodova iz dvije utakmice, a Zvijezda 09 je u pet utakmica osvojila tri boda.

U narednom kolu Zrinjski igra hercegovački derbi protiv Širokog Brijega, a Zvijezda dočekuje Borac.