Kup BiH
Zrinjski rutinski protiv Slavije, premijerligaš ispao u Bihaću!
Fudbaleri Zrinjskog bez većih problema izborili su plasman u četvrtfinale Kupa Bosne i Hercegovine.
10.02.2024. u 14:51

Mostarci su pred domaćim navijačima savladali Slaviju sa 3:0, a pitanje pobjednika praktično je riješeno za pet minuta kada je Mario Ćuže postigao dva gola.

Prvo je u 3. minuti nakon soloakcije pogodio za vodstvo, da bi pet minuta kasnije na ubacivanje Memije glavom pogodio za 2:0.

Konačnih 3:0 postavio je Savić u 54. minuti. Imali su Plemići još nekoliko velikih prilika, ali nisu uspjeli da stignu do četvrtog gola. Slavija, s druge strane, nije imala ni jedan šut prema golu Zrinjskog.

U Bihaću je pobjednik odlučen nakon penala. Nakon 90 minuta bilo je 0:0, a u penal-lutriji slavilo je Jedinstvo sa 4:2. GOŠK je treći premijerligaš koji je ispao iz Kupa (ranije su se oprostili Željezničar i Tuzla City). Za Jedinstvo su sa bijele tačke pogađali Imamagić, Ibrišimović, Hadrović i Kurić. Golman Bišćana odbranio je udarac Gogiću, a Hadžić je pogodio stativu.

Plasman u četvrftinale sinoć je izborio i mostarski Velež koji je sa 3:2 savladao Tuzla City.