Pobjeda Trabzona
Višća "nadmudrio" Džeku: Zaustavljen nevjerovatan niz Fenerbahčea
Fudbaleri Trabzonspora savladali su u gostima Fenerbahče sa 3:2 u meču 11. kola turskog prvenstva.
04.11.2023. u 19:07

Trabzonspor je odlično otvorio utakmicu i već u desetoj minuti poveo sa 1:0. Bivši bh. reprezentativac Edin Višća odlično prošao po lijevoj strani i centrirao, a gol za vodstvo gostiju postigao je Onuachu.

Gosti su u 46. minuti poveli sa 2:0, a ovaj put u centru pažnje bio je Ozdemir koji zabija sjajan pogodak nemoćnom Livakoviću.

Minut kasnije gosti dolaze do novog pogotka. Višća i Omur odlično kombinuju, a loptu je u mrežu poslao Pepe.

Na 3:1 smanjio je Tadić iz penala u 61. minuti.

Treba istaći da je u 87. minuti do suđen novi penal za Fener, ali je Tadić bio neprecizan.

Međutim, nakon provjere VAR-a penal je bio ponovljen, a Tadić je ovaj put bio siguran.

Bh. reprezentativac Edin Džeko iz igre je izašao u 80. minuti.

Fener je do večerašnjeg poraza bio u nevjerovatnoj je seriji od 21 uzastopne pobjede u svim takmičenjima.

Serija velikana iz Istanbula trajala je od prošle sezone, a u ovoj takmičarskoj godini do večeras su bili nanizali su 19 uzastopnih pobjeda.