ABA 2 liga
Važna pobjeda Sparsa u borbi za opstanak
Košarkaši Spars Realwayja večeras su s 84:78 savladali Novi Pazar u meču 20. kolo ABA 2 lige.
27.02.2020. u 21:54

Sarajevski sastav stigao je tako do važne pobjede u borbi za opstanak, a susret je bio izuzetno neizvjestan.

Uglavnom se igralo u serijama. Poslije prve dionice gosti su imali tri poena prednosti (19:22), ali je domaći sastav u narednih deset minuta briljirao na parketu.

Druga četvrtina je pripala Sparsima sa 30:15, pa su na poluvrijeme otišli s prednošću 49:37.

Ipak, u trećoj dionici gosti su bili ti koji su dominirali terenom. Ovu četvrtinu riješili su sa 25:11 u svoju korist.

Posljednjih deset minuta ipak su pripali Sparsima sa 24:16 za konačnih 84:78.

Kenan Kamenjaš je vodio Sparse do pobjede sa 23 poena, dok je Branislav Đekić ubacio 21. Kod Novog Pazara, Michael Anthony Mallory je ubacio 27 poena.