Evropska liga
Uz tri poništena gola: Zrinjski rutinski protiv Akademije Pandev
Mandić je doveo Plemiće u vodstvo, za 2:0 pogodio je Govedarica, a trijumf je potvrdio Gojković
18.07.2019. u 20:54

Fudbaleri Zrinjskog plasirali su se u drugo kolo kvalifikacija za UEFA Evropsku ligu.

Plemići su bez većih problema eliminisali Akademiju Pandev. Nakon što su prije sedam dana u Skoplju slavili sa 3:0, Mostarcu su večeras na stadionu Pod Bijelim brijegom trijumfovali rezultatom 3:0.

Zrinjskom su u prvom poluvremenu poništena dva gola, a oba puta protivničku mrežu tresao je Ivan Lendrić i oba puta bio je u ofsajdu.

No, viceprvak BiH sve je nadoknadio u nastavku meča. Staniša Mandić je u 50. minuti pogodio za 1:0, na asistenciju Miljana Govedarice.

Asistent kod prvog gola u 79. minuti udvostručio je prednost, a konačnih 3:0 postavio je stoper Renato Gojković u sudijskoj nadoknadi.

Zanimljivo u 95. minuti Lendriću je poništen i treći gol. I opet zbog ofsajda!

U drugom pretkolu Zrinjski će igrati protiv holandskog Utrechta.