Četvrto kolo
TOK UTAKMICE/Legija - Zrinjski 2:0
Aktuelni fudbalski prvak Bosne i Hercegovine, ekipa Zrinjskog, uknjižila je treći poraz u četvrtom kolu grupe E Konferencijske lige.
09.11.2023. u 17:40

Zrinjski je poražen na gostovnju kod Legije sa 2:0 i značajno umanjio šanse da se plasira u narednu rundu, odnosno da prezimi u Evropi.

Tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

______________________________

Kraj meča.

90+3: Wszolek je požutio.

90. minut: Četiri minute nadoknade.

85. minut: Sve manje vremena da Zrinjski nešto napravi u Varšavi.

79. minut: Čorluka je pokušao pronaći Kiša, odbrana Legije izbacuje u korner.

73. minut: Bradarić umjesto Čanađije, Kiš mijenja Ivančića.

69. minut: Dobra akcija domaćih, Josue je proslijedio za Wszoleka koji je ciljao lijevom nogom, a lopta odlazi pored gola.

64. minut: Dvostruka izmjena kod Zrinjskog, izašli su Senić i Ćuže, a ušli Zlomislić i Hrvanović.

64. minut: Celhaka izlazi kod Legije, na terenu Slisz.

60. minut: Kapuadi topovski šutira, lopta ide preko gola.

46. minut: Nastavljen je susret u Poljskoj.

Na putu prema svlačionici u verbalni duel ušli su Josue i Bilbija. Čule su se i psovke....

Kraj prvog poluvremena. Mostarci na pauzu odlaze s dva gola zaostatka.

45. minut: Dva minuta nadoknade.

45. minut: Najbolja šansa za Zrinjski, Čanađija je sa 13-14 metara šutirao visoko iznad gola.

36. minut: Bilbija šutira u padu poslije dodavanja Ivančića, pravo u ruke golmana Legije.

30. minut: GOOOOOOL. Josue je strijelac sa bijele tačke. Marić je pogodio stranu, ali nije uspio zaustaviti udarac.

29. minut: Penal za Legiju. Kun je pao poslije kontakta s Čorlukom, španski sudija pokazao je "na kreč".

27. minut: Dobar napad Zrinjskog, Ćanadžija je ušao u šesnaesterac, na kraju korner za Mostarce.

14. minut: GOOOOOOOL. Vodi domaći tim. Poslije ubačaja iz kornera, Augustyniak je strijelac.

5. minut: Bilbija je dobio žestok udarac, previja se od bolova. Žuti karton dobio je Celhaka.

3. minut: Memija šutira preko gola.

1. minut: Počela je utakmica.

18:44 Igrači su na terenu, očekuje se start meča.

18:31

- Vidjeli smo da je Legija kvalitetna ekipa koja igra dobro, pogotovo u Evropi. Očekuje nas teška utakmica, mislim da će od prve minute napasti, tako smo se i pripremili i nadam se da ćemo imati dobar odgovor na to - rekao je trener Zrinjskog Krunoslav Rendulić na Arenu Sport uoči utakmice u Varšavi.