Evropska liga
TOK UTAKMICE/Breidablik - Zrinjski 1:0
Fudbaleri Zrinjskog danas plasirali su se u play-off Evropske lige i postali prvi klub iz Bosne i Hercegovine koji je osigurao grupnu fazu nekog UEFA takmičenja.
17.08.2023. u 18:19

Poslije pobjede rezultatom 6:2 u prvom meču protiv islandskog Breidablika, Mostarci su u revanšu poraženi sa 1:0 i sa ukupnih 6:3 otišli na megdan austrijskom LASK-u.

Za Zrinjski su prve minute igrali: Marić, Ćorluka, Jakovljević, Barišić, Tičinović, Čanađija, Kiš, Ivančić, Malekinušić, Ćuže, Bilbija

Zrinjsi će u u play-offu Evropske lige igrati protiv austrijskog LASKA-iz Linza, a u slučaju eliminacije Zrinjski će nastupiti u grupnoj fazi Konferencijske lige.

Tekstualni prijenos meča mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

_______________________

Kraj. Minimalan poraz na koji niko u Zrinjskom neće obratiti posebnu pažnju. Mostarci imaju u džepu play-off Evropske lige, a minimalno grupnu fazu Konferencijske lige. Ispisana je historija bh. fudbala.

90. minut: Još šest minuta nadoknade. Toliko vremena dijeli Zrinjski od play-offa Evropske lige i okršaja s austrijskim LASK-om.

85. minut: Domaći traže penal, sudija pokazuje da se igra nastavi.

79. minut: Senić mijenja Jakovljevića, a Sabljić je na terenu umjesto Malekinušića.

57. miunut: Malo je nedostajalo da Islanđani uduplaju prednost, stativa je spasila Zrinjski.

56. minut: GOOOOOL. Breidablik vodi sa 1:0. Autogol je postigao Jakovljević.

46. minut: Krenulo je drugo poluvrijeme.

Poluvrijeme na Islandu. Nema pogodaka nakon 45 minuta.

42. minut: Zatresla se mreža Zrinjskog, ali gol domaćih poništen je zbog ofsajda.

35. minut: Domaći traže penal nakon gužve u šesnaestercu Zrinjskog i ubacivanja poslije kornera, ali sudija se nije oglasio.

33. minut: Kiš iz slobodnog udaraca šalje loptu preko gola.

20. minut: Bez značajnijih prilika, miruju mreže na Islandu.

7. minut:  Gužva pred golom domaćih poslije centaršuta Kiša iz kornera, spasio se nekako Breidablik.

1. minut: Počeo je historijski meč za Zrinjski i bh. fudbal.

19:30 Ono što je primjetno, na Islandu puše jak vjetar, što će sigurno igračima zadavati određene probleme tokom meča.