TOK UTAKMICE / Zrinjski - AZ Alkmaar 4:3
Fudbaleri Zrinjskog savladali su u Mostaru ekipu AZ Alkmaara u meču prvog kola grupne faze Konferencijske lige!

Konačan rezultat sustreta glasio je 4:3.

Tekstualni prijenos ove utakmice pratili ste na portalu Faktor.

- - - - - - - - - - - - - - - - -

Kraj susreta. Historijska pobjeda prvaka Bosne i Hercegovine!

90. minut: Četiri minute sudijske nadoknade.

88. minut: Finiš u Mostaru, Plemići pred historijskom pobjedom.

81. minut: GOOOOOOLLLLLLL. Zrinjski vodi u Mostaru. Kožulj ponovo strijelac.

71. minut: GOOOOOOOLLLLLLL. Hrvanović pogađa za izjednačenje! Proključalo je sve u Mostaru.

68. minut: GOOOOOOOLLLLLLL. Sjajan gol Ćorluke! Bek Plemića je ubacio, ali lopta je prevarila golmana i otišla u mrežu AZ-a.

67. minut: Mnogo sreće za Zrinjski, jedan od igrača AZ-a pogađa stativu.

57. minut: Gosti prijete, ali lopta odlazi preko gola Marića.

48. minut: GOOOOOOOOOOOLLLLLL. Nevjerovatan pogodak Kožulja iz slobodnjaka.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme.

Poluvrijeme u Mostaru.

44. minut: GOOOOOOOLLLLLLL. Nizozemci u finišu prvog dijela dolaze do 3:0. U listu strijelaca se upisao De Wit.

32. minut: GOOOOOOOLLLLLLLL. AZ vodi sa 2:0, strijelac je Mijnans.

30. minut: Sjajna prilika za Zrinjski. Čanađija je poslao sjajnu loptu za Ćužea koji šutira, ali golman AZ-a odlično brani.

25. minut: I dalje je 1:0 za goste koji su malo stali sa napadima.

15. minut: Ćuže šutira, golman AZ-a hvata loptu bez problema.

15. minut: Ivančić je ubacio, Van Bredorede šalje loptu u korner. Plemići napokon prešli na polovinu AZ-a.

10. minut: GOOOLLLLLLLL. Mayckel Lahdo je poslao loptu u šestnaestera Plemića, a Van Brederode pogađa za vodstvo gostiju.

5. minut: Nizozemci pokušavaju sa distance, dobra intervencija Marića.

1. minut: Počeo je duel. Sretno prvaku Bosne i Hercegovine!

18:39 sati: Sjajna atmosfera vlada na stadionu u Mostaru.

18:32 sati: Zrinjskom ne cvjetaju ruže u domaćem prvenstvu, Mostarci su zabilježili dva vezana poraza, ali trener Krunoslav Rendulić vjeruje da se radi o drugom takmičnju i drugoj energiji, "priznali mi to ili ne".

18:30 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice Zrinjski - AZ.