PLBiH, 5. kolo
TOK UTAKMICE / Željezničar - Mladost DK 0:1
Uvodni susret 5. kola Premijer lige BiH večeras su na Grbavici odigrali Željezničar i Mladost iz Doboja kod Kaknja.
21.08.2020. u 18:45

Iako su Plavi bili veliki favoriti gosti su priredili prvorazrednu senzaciju i slavili su sa 1:0.

Tekstualni prijenos utakmice Željezničar - Mladost DK mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

__________________________________________________________________________________________________________

KRAJ NA GRBAVICI! Mladost je šokirala Željezničar i slavila sa 1:0.

90. minut: Lendrić je promašio još jednu stopostotnu priliku.

77. minut: Još jedan napad Želje koji nije donio promjenu rezultata.

73. minut: Sada je Željo krenuo u totalnu ofanzivu. Pokušali su Subašić i Bekrić, ali bez promjene rezultata.

69. minut: Opet je zaprijetila Mladost. Željo djeluje kao razbijena vojska.

68. minut: Dva puta je pokušao Hiroš, ali je prvi put pogodio živi zid Želje, a potom je šutirao pored gola.

61. minut: Alić iz slobodnjaka šutira preko gola Željezničara.

52. minut: Sjajno šutira Lendrić, ali Bukvić brani.

50. minut: Hiroš je uposlio Dedića, ali ovaj sa vrha šesnaesterca šutira preko gola.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme.

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme na Grbavici. Blijedo izdanje Željezničara.

45. minut: Juričić sa deset metara glavom šutira visoko preko gola.

45. minut: Igrat će se tri minute sudijske nadoknade.

44. minut: Jalovi napadi Željezničara, gosti i dalje imaju prednost.

32. minut: GOOOOOOOOOOOOLLLLLLLL! Mladost vodi na Grbavici, strijelac je Nedim Hadžić. Napadač gostiju iz Doboja kod Kaknja izborio se između dvojice stopera, iskoristio je katastrofalnu grešku Kosorića i sjajnim udarcem prevario Erića.

29. minut: Ponovo je pokušao Veselinović, ali Bukvić opet brani.

24. minut: Pokušao je Štilić iz slobodnjaka, ali je lopta otišla preko gola.

14. minut: Još jedna prilika za Veselinovića, ali je njegov udarac izblokiran.

VEZANI TEKST - Amar Osim opet promiješao karte, bez Sadikovića, Hajdarevića, Ikića...

11. minut: Velika prilika za Mladost. Dedić je zaobišao i golmana Erića, ali je stoper MIletić zaustavio loptu na gol-liniji.

3. minut: Izveo je Željo dva kornera, ali bez većih uzbuđenja pred golom Mladosti. U nastavku akcije Lendrić je pogodio prečku.

2. minut: Pokušao je Veselinović, ali Bukvić brani.

1. minut: Počeo je susret na Grbavici.

18.59 sati: Željezničar je jedina ekipa koja ima stopostotan učinak u dosadašnjem dijelu sezone.

18.57 sati: Duel na Grbavici sudit će Aleksandar Njegomirović iz Prnjavora.

18.55 sati: Dobrodošli na tekstuelni prijenos utakmice 5. kola PLBiH između Željezničara i Mladosti.