TOK UTAKMICE / Manchester City - Inter 1:0
Fudbaleri Manchester Cityja prvi put u klupskoj historiji postali su prvaci Evrope.

Gol odluke postigao je Rodri u 68. minuti.

Tekstualni prijenos susreta iz Istanbula pratili ste na portalu Faktor.

- - - - - - - - - - - - - - - -

KRAJ UTAKMICE. Mancheester City je prvi put u historiji postao prvak Evrope.

90. minut: Pet minuta sudijske nadoknade.

88. minut: Nevjerovatan promašaj Lukakua,....

84. minut: City još nekoliko minuta dijeli do prvog naslova prvaka Evrope u klupskoj historiji.

78. minut: Loš udarac Fodena, mogao je City uduplati vodstvo...

72. minut: Lukaku šutira, Ederson brani.

70. minut: Dimarco šutira, prečka je saveznik Građana, ostaje 1:0.

68. minut: GOOOOOOLLLLLL. Rodri pogađa za vodstvo Cityja.

63. minut: Bastoni spašava Inter, prvi korner za City na današnjem meču.

58. minut: Lautaro šutira, Ederson brani.

56. minut: Džeko napušta igru, umjesto njega ulazi Lukaku.

52. minut: Bez većih uzbuđenja u nastavku susreta.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme.

Poluvrijeme u Istanbulu.

45. minut: Dvije minute nadoknade u prvom poluvremenu.

36. minut: De Bruyne zbog povrede izlazi iz igre, veliki hendikep za City. Umjesto njega ušao je Foden.

29. minut: De Bruyne šutira, Onana ponovo na visini zadatka.

27. minut: Haaland šutira, Onana brani, prva veća prilika na susretu.

25. minut: Odbrana Cityja griješi, Barella je imao prazan gol, ali loše je to izveo...

20. minut: Brozović šutira visoko preko gola Cityja.

15. minut: Lopta je na sredini terena, igra se dosta oprezno sa obje strane.

10. minut: Inter se kreće oko gola Cityja, ali bez prave šanse.

6. minut: Prva šansa na susretu. Bernando Silva je lagano došao do pozicije, gađao u suprotan ugao, ali lopta je prošla pored desne stative gola Intera.

3. minut: Haaland se našao u ofsajdu.

1. minut: Počelo je finale u Istanbulu.

20:58 sati: U toku je intoniranje himne Lige prvaka.

20:56 sati: Igrači izlaze na teren.

20:54 sati: Navijači na prepunim tribinama Olimpijskog stadiona Ataturk priredili su odličnu atmosferu.

20:52 sati: Završena je svečana ceremonija otvaranja, bliži se početak susreta.

20:51 sati: Manchester City ove sezone ima najbolji skor u Ligi prvaka sa 31 postignutim golom, znatno više od Intera koji je upisao 19 pogodaka.

20:50: Pravdu će dijeliti po mnogima najbolji arbitar svijeta, Poljak Szymon Marciniak.

20:47: Ako Inter osvoji Ligu prvaka, Džeko će postati treći bh. fudbaler nakon Elvira Baljića i Hasana Salihamidžića koji ju je osvojio.

20:44 sati: Inter, s druge strane, želi prvu titulu prvaka Evrope od 2010. godine, kada ih je Jose Mourinho predvodio s klupe do slavnog trofeja.

20:42 sati: Manchester Cityju pobjeda bi donijela pehar kojim bi upotpunili blistavu klupsku trofejnu vitrinu.

20:40 sati: Džeko je ove sezone odigrao 51. susret u svim takmičenjima, te postigao 14 pogodaka. Dijamant je upisao i pet asistencija.

20:38 sati: Džeko je uz Onanu, Mkhitaryana i Lautara jedini u Interu koji je do finala odigrao svih 12 mečeva.

20:33 sati: Manchester City i Inter nisu se ranije sastajali u UEFA-inim takmičenjima.

20:30 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice Manchester City - Inter.