Konferencijska liga
TOK UTAKMICE / Elfsborg - Velež 1:1 / Odličan rezultat Rođenih za revanš
Fudbaleri Veleža večeras igraju prvi susret trećeg pretkola Konferencijske lige u gostima kod švedskog Elfsborga. Tekstualni prijenod susreta koji počinje od 18.45 sati pratite na portalu Faktor.
05.08.2021. u 17:22

Kraj utakmice, Velež je izborio odličan rezultat za revanš.

90. +4: Korner za Elfsborg.

90. +4: Posljednja je minuta sudijske nadoknade.

90. minut: Četiri minute sudijske nadoknade, žuti karton za Vehabovića.

88. minut: Posljednja izmjena Dudića, Georgijević je zamijenio Zajmovića.

88. minut: Dobar pokušaj Radovca odlazi pored desne stative Elfsborgovog gola.

87. minut: Utakmica ulazi u sami finiš... Rođeni su pred odličnim rezultatom za revanš utakmicu na Grbavici.

83. minut: Šut Zajmovića odlazi pored gola nakon lijepog solo-prodora.

79. minut: Cvijanović je pao u kaznenom prostoru gostiju, ali poljski sudija je bio blizu, pokazao je da se igra nastavi.

75. minut: Nova dvostruka izmjena Feđe Dudića, Cvijanović i Vehabović umjesto Ćosića i Anđušića.

73. minut: Ovčina je šutirao, a njegov udarac je izblokiran u korner. Bila je ovo dobra kontra gostiju.

69. minut: Ćosić je sebi napravio prostor na sredini terena, imao je dobro pozicioniranog Zajmovića, ali je predugo čekao i izgubio loptu.

63. minut: Dvostruka izmjena u redovima Veleža, Brandao i Radovac zamijenili su Pršeša i Radovića.

59. minuti: Pršeš je treći igrač Veleža sa žutim kartonom.

56. minut: Pršeš je sada pokušao, ali neprecizno...

51. minut: Strand je prvo pogodio živi zid, a potom je Larsson šutirao silovito, ali pored gola.

50. minut: Žuti karton za Hasanovića nakon faula u zoni šuta.

48. minut: Loš pokušaj Zajmovića lijevom nogom sa nekih 17-18 metara odlazi pored gola.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme na stadionu Borac Arena.

Kraj prvog poluvremena, rezultat je 1:1.

45. minut: Sami je finiš prvog poluvremena. Korner za Velež. Dvije minute sudijske nadoknade.

39. minut: Još jedan korner za Elfsborg, Isić je intervenisao...

37. minut: Korner za Elfsborg... Bogdanović je dobro boksovao.

34. minut: GOOOOOL! Nije dugo trajalo vodstvo Rođenih. Frick je bio strijelac za Elfsborg. Poprilično jeftin pogodak primili su Mostarci.

32. minut: GOOOOOL! Slaviša Radović je odlično iskoristio gužvu u kaznenom prostoru domaćin nakon ubačaja iz kornera i pogodio za 0:1.

31. minut: Odlična šansa na suprtonoj strani. Ovčina je šutirao, golman Elfsborga loptu kranjim naporom skrenuo u korner.

30. minut: Velika prilika za domaćina, ali Bogdanović brani šut Larrsona, kojeg Pršeš nije uspio na vrijeme zatvoriti.

24. minut: Isić je pokušao iz velike udaljenosti, no lopta je otišla dosta neprecizno nakon nekonstrolisanog šuta stopera Veleža.

19. minut: Gojani je prvi igrač švedskog tima sa žutim kartonom, nakon što je faulirao Hasanovića.

16. minut: Bogdanović je pravovremeno istrčao i pokupio loptu u ujednoj izglednoj situaciji za domaćina.

15. minut: Korner za Elfsborg... Odbrana Veleža je otklonila opasnost.

11. minut: Bogdanović hvata loptu nakon pokušaja Okkelsa.

11. minut: Larsson je šutirao pored gola iz slobodnog udarca.

9. minut: Žuti karton za Tarika Isića. Stoper Veleža igrao je rukom skoro na rubu šesnaesterca. Domaći su u dobroj poziciji da ugroze gol Rođenih.

5. minut: Pršeš je oprobao svoj udarac, no šutirao je pored gola...

4. minut: Pršeš je poslao odličnu dugu loptu, no Ćosić je nije uspio najbolje primiti, pa ju je golman Elfsborga lako pokupio. Da je Ćosić bolje iskontrolisao loptu bila bi to situacija "1 na 1".

3. minut: Prvi ozbiljniji napad domaće ekipe, no odbrana Veleža je dobro reagovala.

1. minut: Počeo je prvi duel trećeg pretkola Konferencijske lige između Elfsborga i Veleža, prvi s centra su krenuli su fudbaleri Veleža. Sretno Rođeni!

18:42 - Igrači oba tima izašli su na travnjak Boras Arene.

18:30 - Jedna zanimljivost vezana je za večerašnje rivale. Naime, i Elfsborg i Velež osnovani su na isti dan - 26. juna. Švedski klub 1904. godine, a Mostarci 18 godina kasnije 1922. godine.

18:27 - Večerašnji susret na Boras Areni igra se na umjetnoj podlozi, što bi mogla biti blaga prednost domaćeg tima.

18:19 - Do trećeg pretkola, u prvom evropskom nastupu poslije 33 godine, fudbaleri Veleža stigli su nakon što su eliminisali Coleraine iz Sjeverne Irske, a potom i grčkog velikana, AEK-a iz Atine.

18:08 - Na klupi Veleža večeras su ostali: Kačavenda, Zubanović, Zvonić, Cvijanović, Georgijević, De Souza, Osmić, Alagić, Vehabović, Radovac.

17:30 - Izabranici Feđe Dudića definitivno će večaras imati veliku podršku u meču protiv Elfsborga, pogledajte samo ovaj video s ulica Borasa.

VEZANI TEKST - Navijači Veleža se počeli okupljati na ulicama Borasa

17:22 - Treneri dva tima, Bo Jimmy Thelin i Feđa Dudić, već su odredili početne sastave za meč na Boras Areni.

Za tim koji je šest puta bio prvak Švedske (posljednji put 2012. godine) igrat će: Ronning, Larsson, Vaisanen, Jarjue, Strand, Gojani, Romer, Holst, Alm, Frick, Okkels.

Boje mostarski Rođenih, koji su u posljednjoj utakmici PLBiH poraženi na domaćem terenu od Rudara s 2:0, branit će: Bogdanović, Radović, Zeljković, Isić, Ferreyra, Pršeš, Hasanović, Ovčina, Anđušić, Ćosić, Zajmović.