Novi poraz
TOK UTAKMICE / Danska - BiH 2:0 / Zmajevi razočarali na gostovanju u Skandinaviji
Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine danas u Brondbyju poražena od Danske s 2:0. Tekstualni prijenos prijateljskog meča mogli ste pratiti i na našem portalu.
06.06.2021. u 16:36

Današnji susret, koji će Dancima poslužiti kao generalna provjera pred nastup na Evropskom prvenstvu, šesti je međusobni duel dvije selekcije. U prethodnih pet Zmajevi su upisali tri pobjede (jedna nakon penala op.a), jednom je slavila Danska, a jedan meč završen je remijem.

Selektori Kasper Hjulmand i Ivaylo Petev već su odredili početne sastave za utakmicu u kojoj će pravdu dijeliti finski arbitar Petri Viljanen.

Petev je u odnosu na utakmicu s Crnom Gorom odlučio napraviti velike promjene u sastavu. Na golu nema Šehića, a kapitensku traku nositi će Siniša Saničanin koji je zamijenio Jovičića.

Od prve minute zaigrat u formaciji 3-5-2 zaigrat će i mladi Jusuf Gazibegović, a priliku su dobili i Vladan Danilović i Andrej Đokanović.

DANSKA: Schmeichel, Larsen, Kjaer (od 46. Andersen), Christensen, Boilesen, Wass, Eriksen (od 59. Delaney), Jensen, Skov (od 69. Cornelius), Braithwaite (od 46. Poulsen), Dolberg (od 46. Wind).

BOSNA I HERCEGOVINA: Vasilj (od 79. Pirić), Saničanin, Hadžikadunić, Ahmedhodžić, Gazibegović, Ćivić (od 61. Cipetić), Đokanović, Danilović (od 61. Beširović), Hadžiahmetović, Nalić (od 53. Prevljak), Demirović.
_________________________________________________________

Kraj utakmice na stadionu Brondby.

90. minut: Četiri minute sudijske nadoknade.

90. minut: Sami je finiš utakmice. Nukić je dobio žuti karton.

84. minut: Ajdin Nukić je pokušao, no lopta je otišla preko gola.

83. minut: Prevljak je bio u dobroj situaciji, napravio je sebi prostor poslije dodavanja Cipetića, ali je šutirao pored gola. Bila je to najbolja šansa Zmajeva u drugom dijelu, da ne kažemo jedina.

82. minut: Pirić u situaciji jedan na jedan brani šut Delaneyja.

79. minut: Petev je zamijenio golmana, umjesto Vasilja u igri je Kenan Pirić.

77. minut: Danci ponovo prijete iz kornera, lopta je u rukama Vasilja. Opet smo bili loše postavljeni na skoku.

76. minut: Maehle je nanizao nekoliko naših igrača, no Vasilj je na kraju odbranio.

73. minut: GOL GOL GOL! Drugi korner je bio koban za Zmajeve, Cornelius je bio najviši u skoku. Loše smo markirali, nije se zna ko čuva koga u konfuznoj odbrani naše selekcije.

73. minut: Dva vezana kornera za domaću selekciju.

71. minut: Dobra prilika za Dance, udarac Maehlea je izblokirao Hadžikadunić.

70. minut: Prevljak je dobio žuti karton.

69. minut: Skov ne može nastaviti susret, povrijedio se poslij jednog sudara s Hadžiahmetovićem. Zamijenio ga je Cornelius.

67. minut: Danci dvaput griješe u svega 20ak sekundi, no nismo ih uspjeli materijalizovati na pravi način kako bi pokušali ugroziti Schmeichela.

63. minut: Žuti karton za Ermedina Demirovića poslije faula nad Boilesenom.

61. minut: Beširović i Cipetić u igri su umjesto Danilovića i Ćivića.

59. minut: Delaney je zamijenio Eriksena.

58. minut: Još jedna loša intervencija naše odbrane, no Danci nisu uspjeli kazniti grešku Saničanina.

57. minut: Korner za Dansku, naša odbrana otklanja opasnost.

54. minut: Bugarski stručnjak na klupi BiH dobio je žuti karton zbog prigovora.

53. minut: Prva izmjena Peteva, Prevljak mijenja Nalića napadu naše selekcije.

48. minut: Korner za Dansku, a uigrana akcija domaće selecije baš i nije izgledala tako, srećom po ekipu Ivayla Peteva.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme. Danski selektor je obavio tri izmjene već na samom startu. Andersen, Poulsen i Wind zamijenili su Kjaera, Braithewaite i Dolberga.

Kraj prvog poluvremena, nemoguće je biti zadovoljan s onim što je naša selekcija prikazala.

45. minut: Minut nadoknade prvog poluvremena utakmice na stadionu Brondby.

41. minut: Finiš je prvog dijela, prilično loša i bezidejna igra našeg nacionalnog tima.

37. minut: Dosta teško iznosimo loptu na protivničku polovinu u većem dijelu prvog poluvremena. Danci su skoro konstantno u napadu.

32. minut: Ahmedhodžić je odlično iznio loptu, a Braithwaite ga je zaustavio prekršajem za koji mu je finski sudija pokazao žuti karton.

29. minut: Saninčanin sada glavom blokira šut Wassa.

28. minut: Eriksen je pokušao iz dobre pozicije, naša odbrana izblokirala je njegov šut.

26. minut: Loš pokušaj Nalića sa nekih 20 metara, lopta odlazi daleko od gola.

24. minut: Korner je bio za naš tim, Larsen izbacuje loptu sa gol linije! Danilović je šutirao glavom...

18. minut: GOL, GOL, GOL! Eriksen je ubacio iz kornera, a lopta je došla do Braithwaitea, a napadač Barcelone je glavom pogodio za 1:0. Naša odbrana nije najbolje reagovala.

16. minut: Šteta, lijepa zamisao i pas Hadžiahmetovića nije prošla do Demirovića, Schmeichel je uhvatio loptu poslije centaršuta Nalića.

13. minut: Hadžiahmetović je fauliran na sredini terena.

11. minut: Lopta je u rukama Vasilja nakon što je naša odbrana izblokirala pokušaj Braithwaitea.

9. minut: Konačno smo malo težište igre prebacili na protivničku poliovinu. Dobar centaršut Nalića odlazi u gol-aut. Nikoga nije bilo na drugoj stativi.

8. minut: Korner za Dansku nakon ubacivanja Eriksena iz prekida.

7. minut: Slobodan udarac za Dansku, iskosa sa desne strane. Saničanin je faulirao Skova.

6. minut: Ahmedhodžić i Hadžikadunić uspjeli su "očistiti" gužvu u kaznenom prostoru naše selekcije.

6. minut: I Zmajevi danas imaju svoju podršku na stadionu Brondby.

4. minut: Bez većin uzbuđenja u uvodnim minuta susreta, lopta je uglavnom u posjedu domaće selekcije.

3. minut: Gazibegović je loptu ispred Boilesena izbacio u aut.

1. minut: Počela je utakmica, Danci su prvi krenuli s centra.

17:58 - Danski navijači otpjevali su himnu svoje zemlje.

17:55 - U toku je intoniranje himne Bosne i Hercegovine, a na stadionu Brondby jasno se čuje pjesma naših navijača. Odjekuje "Jedna si jedina".

17:53 - Danska će prvu utakmicu na Evropskom prvenstvu igrati protiv Finske, selekcije koja je rival našoj reprezentaciji u kvalifikacijama za SP 2022.

17:37 - Danski reprezentativci pozdravili su publiku na stadionu, a oko 8.000 gledalaca trebalo bi pratiti njihov današnji meč protiv Bosne i Hercegovine. Prema određenim informacijama oko 1.000 navijača trebalo bi bodriti Zmajeve.

17:35 - Zmajevi se već nalaze na zagrijanju na travnjaku stadiona Brondby.

17:22 - Rezultati dosadašnjih međusobnih susreta:

Danska - BiH 2:0 / 8. juni 1997.
BiH - Danska 3:0 / 20. august 1997.
Danska - BiH 0:2 / 2. april 2003.
BiH - Danska 1:1 / 11. oktobar 2003.
BiH - Danska 2:2 (4:3 pen.) / 3. juni 2016.