Mundijal u Kataru
TOK UTAKMICE / Argentina - Francuska 4:3 / Gaučosi slavili nakon penala
Protekli mjesec uživali smo u fudbalu, a kulminacija svega bilo finale Svjetskog prvenstva koje su od 16 sati igrale Argentina i Francuska.
18.12.2022. u 15:00

Trikolori i Gaučosi na stadionu Lusail borili su se za svoj treći trofej (obje reprezentacije imaju po dva naslova).

Francuska: Lloris, Kounde, Varane, Upamecano, T. Hernandez, Griezmann, Tchouameni, Rabiot, O. Dembele, Giroud, Mbappe.

Argentina: Emiliano Martinez, Molina, Romero, Otamendi, Acuna, Di Maria, De Paul, Enzo Fernandez, Mac Allister, Messi, Julian Alvarez.

Tekstualni prijenos finalnog dvoboja Mundijala mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

_________________

18:54 sati: Kolo Muani pogađa za 3:2, Montiel pogađa za 4:2. Argentina je prvak svijeta!

18:53 sati: Tchouameni promašuje cijeli gol. Paredes - 3:1.

18:51 sati: Martinez brani udarac Comana. Dybala pogađa za 2:1.

18:49 sati: Mbappe pogađa za 0:1, a Messi izjednačuje na 1:1.

18:45 sati: Penali odlučuju o prvaku svijeta.

123. minut: Martinez je odbranio zicer Molu Muanija, a na drugoj strani Lautaro je promašio šansu za Argentinu.

118. minut: GOOOOOOOOLLLLLL! Kylian Mbappe je kompletirao hat-trick.

116. minut: Penal za Francusku!

109. minut: GOOOOOOLLLLLLL! Argentina ponovo vodi, Messi je strijelac.

108. minut: Pokušao je i Messi, ali sada Lloris brani.

106. minut: U narednom napadu nova šansa za Gaučosi. Acuna je izbacio Martineza, koji je na leđima imao Upamecana i nije uspio da matira Llorisa.

105. minut: Dvije velike prilike za Argentinu, ali su izblokirani udarci Lautara Martineza i Mac Allister.

91. minut: Počeo je prvi produžetak.

18:02 sati: Gledat ćemo produžetke.

97. minut: Kakva šansa za Argentinu! Messi je topovski šutirao, a Lloris loptu izbio u korner.

94. minut: Francuzi su krenuli po preokret. Udarac Mbappea je izblokiran. Rabiot nakon korenra prijeti, ali brani Martinez.

90. minut: Igrat će se osam minuta sudijske nadoknade.

81. minut: GOOOOOLLLLLLLL! Mbappe je izjednačio na 2:2!

80. minut: GOOOOOLLLLLLLL! Mbappe pogađa za 1:2.

79. minut: Penal za Francusku! Otamnedi je srušio Kolo Muanija, a poljski sudija je pokazao na bijelu tačku.

71. minut: Konačno su zaprijetili i Francuzi. Mbappe se izborio za udarac, ali je lopta otišla visoko preko gola.

60. minut: Kombinovali su Di Maria i Messi, a ovaj drugi šutira pored gola.

59. minut: Opet prijete Argentinci. Alvarez je šutirao, Lloris opet brani.

49. minut: Nastavljaju Argentinci sa napadima, pokušao je De Paul, ali brani Lloris.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme.

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme, Argentina vodi 2:0.

41. minut: Dvije izmjene pravi Deschamps. Ulazi Thuram i Kolo Muani. I ovo pokazuje nemoć Trikolora.

36. minut: GOOOOOOLLLLLL! Di Maria pogađa za 2:0. Kakva kontra Gaučosa! Messi je odigrao za Mac Allistera, ovaj iz prve uposlio Di Mariju, kojem nije bilo teško da pogodi za 2:0. Kapa do poda!

28. minut: Messi je postao prvi igrač u historiji fudbala koji je postizao golove u osmini finala, četvrtfinalu, polufinalu i finalu. Ukupno, na svjetskim prvenstvima je postigao 12 golova, a u dresu Argentine 97. Bravo majstore!

23. minut: GOOOOOLLLLLLLL! Messi je pogodio, Lusail "eksplodirao". LLoris nije imao šanse!

22. minut: Penal za Argentinu! Dembele je srušio Di Mariju, a sudija je pokazao na bijelu tačku!

17. minut: Velika prilika za Argentinu, ali je lopta u odlučujućem momentu odskočila i Di Maria je loptu zapucao "nebo pod oblake".

11. minut: Potencijalni problemi za Trikolore. Golmanu Llorisu se ukazuje pomoć. Ali, čini se da će sve biti u redu sa iskusnim golmanom.

8. minut: Novi napad Argentine. De Paul je šutirao, lopta se odbija od jednog igrača Francuske i završava u korneru.

5. minut: Mac Allister je zagrija dlanove Llorisa, nema promjene rezultata. Gaučosi su agilniji na otvaranju meča.

1. minut: Počelo je veliko finale.

15:55 sati: Akteri su izašli na teren, slijede himne, argentinska, a potom i francuska.

15:30 sati: Argentinski navijači, kojih će, prema procjenama, na Lusail stadionu biti više od 50.000, u potpunosti su zakrčili metro i organizatori Mundijala imaju velike poteškoće u saobraćaju i transportu.

15:08 sati: Prvi problemi za Argentinu, a utakmica još nije ni počela. U prvih 11 bio je najavljen Marcos Acuna (zbog kartona nije igrao protiv Hrvatske), ali on ipak nije spreman za nastup, pa će na poziciji lijevog beka zaigrati Nicolas Tagliafico.

15:04 sati: U toku je ceremonija svečanog zatvaranja Svjetskog prvenstva, a predviđeno je da sve traje desetak minuta.

15 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor, dobro došli na tekstualni prijenos meča Argentina - Francuska.