TOK UTAKMICA Zvijezda 09 - Sarajevo 1:0, Velež - Borac 0:0
Odigrane su dvije današnjeg programa 20. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
24.02.2024. u 12:30

U derbiju kola, sudaru Veleža i Borca u Vrapčićima nije bilo pogodaka (0:0), dok je Zvijezda 09 u Ugljeviku golom duboko u sudijskoj nadoknadi savladala Sarajevo 1:0.

Tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba

______________________

Kraj u Mostaru. Veležu i Borcu po bod.

90+1: Jurilj trese prečku.

90. minut: Akcija Haskića i Oreča, ovaj drugi šutira preko gola.

85. minut: Terzić i Fićović su u igri, Blagaić i Nišić su izašli u timu Borca.

80. minut: Žuti karton za Vehabovića. Ne slaže se fudbaler Veleža s ovom odlukom arbitra Bilbije. I on neće igrati u narednom kolu (Posušje).

79. minut: Suljić napušta teren, umjesto njega Emir Halilović.

76. minut: Najbolja prilika u drugom dijelu. Suljić se namjestio, gađao, ali krilni napadač Rođenih nije uspio pogoditi okvir gola.

70. minut: Hrelja i Jurilj su na terenu, izašli su Vuković i Kulašin.

67. minut: Šikalo i Pršeš ulaze, a Čaić i Halilović izlaze iz igre.

61. minut: Prvi žuti karton na meču, Dino Halilović je zapisan u sudijsku bilježnicu. On će propustiti naredni meč Veleža.

58. minut: Bez prilika u nastavku, tempo igre je pao u odnosu na ono što smo gledali u prvom poluvremenu.

46. minut: Nastavljen je dvoboj u Mostaru.

Završeno je prvo poluvrijeme. Nema pogodaka u Mostaru.

45+1: Centaršut Guliashvilija, kasni Haskić.

34. minut: Pokušaj Hrkača s 18 metara, Milošević spašava Borac.

25. minut: Opasno pred golom Veleža, Kulašin poslije ubačaja s lijeve stane nije uspio doći do lopte na drugoj stativi.

20. minut: Druga velika prilika za Suljića, ovoga puta uspio je šutirati, ali pravo u Miloševića.

17. minut: Na drugoj strani stopostotna prilika za Velež, ali Suljić se spetljao.

16. minut: Zicer za Borac. Lukić se nije najbolje snašao pred golom Veleža, Šturm interveniše s gol- linije.

15. minut: Bez većih šansi u uvodnim minutama utakmice.

1. minut: Počela je utakmica.

15:55 U Mostaru pada kiša, što je utjecalo na posjetu koja je slabija od očekivane.

15:53 Jedini ovosezonski poraz Borac je zabilježio još 12. augusta 2023. godine kada ih je na Grbavici savladao Željezničar.

15:52 Rođeni su bez domaćeg poraza u ovoj takmičarskoj godini.

15:52 U prvom meču ove sezone, Borac je u Banjoj Luci savladao Velež rezultatom 2:0.

Kraj. Pobjeda Zvijezde 09 protiv Sarajeva.

GOOOOOL. Zvijezda vodi! Gosti žestoko protestuju kod pomoćnog sudije, tražeći nedozvoljenu poziciju. Pogodio je Vadze.

90. minut: Još pet minuta nadoknade. Aničić je zaradio žuti karton i on će propustiti naredno kolo, odnosno derbi protiv Želje na Grbavici.

86. minut: Peneranda je proigrao Čatakovića, ovaj s 15 metara lijevom nogom šalje loptu pored gola.

81. minut: Đuričković glavom trese prečku. Najbolja šansa za Sarajevo.

80. minut: Sve manje vremena da u Ugljeviku vidimo pogodak. U međuvremenu je kod Sarajeva ušao Mehmedović, a izašao Buljubašić.

68. minut: Šansa za Zvijezdu. Radović u posljednji trenutak blokira Karaklajića.

62. minut: Dvostruka izmjena kod Sarajeva. Izašli su Ziljkić i Hasić, a ušli Peneranda i Beganović.

51. minut: Kontra Zvijezde, traljavo je šutirao Saliman i upropastio najbolju šansu na meču.

50. minut: Matanović je bio u šansi poslije kornera, ali nema pogotka. Novi udarac iz ugla za goste.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena.

45. minut: Slaba utakmica u Ugljeviku. Ništa - ništa.

40. minut: Gužva pred golom Zvijezde, udarci Oliveire i Ziljkića su izblokirani.

36. minut: Najbolja šansa na utakmici. Karaklajić je mogao dovesti Zvijezdu u vodstvo, ali je Đuričković izblokirao njegove pokušaje.

30. minut: Saliman šutira preko gola Sarajeva.

28. minut: Ubačaj Mustafića, bez problema za Damjanovića.

15. minut: Bez prilika u uvodnim minutama, Sarajevo kontroliše loptu, Zvijezda vrema svoje šanse iz kontranapada.

1. minut:  Počela je utakmica