Konferencijska liga
TOK UTAKMICA / Zrinjski - Slovan 1:0
Prvu utakmicu play-offa za plasman u Konferencijsku ligu večeras od 20 sati na stadionu Pod Bijelim brijegom u Mostaru igraju bosanskohercegovački prvak Zrinjski i šampion Slovačke Slovan iz Bratislave.
18.08.2022. u 19:44

Utakmica godine u Mostaru i šansa generacije za mostarski klub. Zrinjski nikada ranije u Evropi nije otišao ovako daleko. Prvi put u svojoj historiji igra play-off UEFA-inog takmičenja, a nije ni čudo da su karte za ovu utakmicu razgrabljene u rekordnom roku.

Tekstualni prijenos ove utakmice pratite putem portala Faktor.ba

- - - - - - - - - - - - -

KRAJ UTAKMICE. Zrinjski je savladao Slovan sa 1:0.

90. minut: Sjajna atmosfera u Mostaru.

89. minut: GOOOOOLLLLLL. Ćuže centrira, a Bilbija pogađa za vodstvo Plemića!

85. minut: Zrinjski kruži oko gola Slovana, ali gosti večeras jednostavno imaju sreće.

80. minut: Bilbija šutira glavom ali lopta odlazi preko gola.

69. minut: CRVENI KARTON za Barseghyana. Zrinjski će do kraja susreta imati igrača više.

64. minut: Novi šut Jukića, lopta ponovo odlazi preko gola.

63. minut: Ubačaj Tičinovića, lopta pogađa prečku.

57. minut: Nova sjajna šansa za Zrinjski, lopta se nakon udarca Jukića odbija do Bilbije koji šutira pored gola...

55. minut: Nešto mirniji početak drugog poluvremena.

46. minut: Nastavak susreta.

Poluvrijeme u Mostaru.

44. minut: Peti pokušaj Kamenara, lopta odlazi ponovo preko gola.

41. minut: Kamenar šutira, lopta ponovo odlazi preko gola Slovana.

40. minut: Sjajan pokušaj Savića, ali lopta odlazi pored gola.

33. minut: Slovan pri put ozbiljnije prijeti. Green šutira, Čondrić sjajno brani, ostaje 0:0.

30. minut: Pola sata igre u Mostaru, Zrinjski bliži pogotku.

27. minut: Kamenar šutira lopta odlazi pored gola. Sedmi pokušaj Plemića do sada.

22. minut: Šut Jukića sa preko 20 metara, golman Slovana ponovo brani.

18. minut: Sjajna prilika za Zrinjski, Kamenar šutira, golman gostiju sjajno brani. Plemići za sada bolji rival.

14. minut: Zrinjski za sada diktira tempo igre.

8. minut: Ćorluka je sjajno prošao po desnoj strani, ubacio za Bilbiju ali stoper Slovana u posljednji čas šalje loptu u korner.

3. minut: Prvi ozbiljniji napad Plemića. Ilinković šutira preko gola.

1. minut: Počeo je meč u Mostaru, sretno Zrinjski!

19:56 sati: Igrači oba tima su izašli na teren.

19:53 sati: U timu Zrinjskog ovog puta neće biti Nike Jankovića koji je skupio tri žuta kartona, dok su nakon utakmice pauze u kombinaciji Memija, Mandić i Ćorluka.

19:50 sati: Pravdu na ovom meču dijelit će sudijska trojka iz Austrije na čelu sa Julianom Weirbergerom.

19:47 sati: Treneri mostarskog Zrinjskog i Slovana iz Bratislav, Sergej Jakirović i Vladimir Weiss odabrali su početne sastave za ovaj duel.

Zrinjski: Čondrić; Ćorluka, Magdić, Barišić, Tičinović; Savić, Ilinković, Kamenar, Ćuže, Jukić; Bilbija.

Slovan: Chovan; Medvedev, Kashia, De Marca, Pouschek; Borseghyan, Agbo, Kankava, Chakvetadze; Green, Šaponjić.

19:45 sati: U Mostaru vlada sjajna atmosfera, Plemići će imati veliku podršku sa tribina.

19:45 sati: Poštovani čitatelji portala dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice Zrinjski - Slovan.