TOK UTAKMICA: Zrinjski - Sloboda 3:1, Velež - Radnik 2:2, Borac - Mladost DK 1:0
Utakmicama Velež - Radnik 2:2 i Borac - Mladost DK 1:0 i Zrinjski - Sloboda 3:1, počeo je treći krug Premijer lige Bosne i Hercegovine u fudbalu.
20.03.2021. u 16:47

Preostala tri meča igrat će se sutra, a sastaju se: Sarajevo - Krupa (15 sati), Željezničar - Tuzla City (17) i Široki Brijeg - Olimpik (17).

_____________________________________________________________________________________

Kraj u Mostaru, Zrinjski je slavio nakon preokreta.

76. minut: GOOOOOOOLLLLLL! Zrinjski je poveo 3:1. Juranović je pogodio.

75. minut: Domaći su istrčali kontru, Juranović je uposlio Ivančića, a ovaj propustio da kompltira hat-trick.

60. minut: GOOOOOOLLLLLLLL! Veliki preokret Zrinjskog, opet je strijelac Ivančić.

57. minut: GOOOOOOLLLLLLLL! Zrinjski postiže gol, Ivančić je izjednačio protiv Slobode. Velike zasluge idu na račun Bašića, koji je sjajno centrirao sa lijeve strane.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme.

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme u Mostaru.

41. minut: Bašić šutira i treći put, ali ovaj put pored gola.

36. minut: Pritisak Plemića, ali gosti se uspješno brane. Bašić je ponovo zagrijao dlanove Golubovića.

34. minut: Islamović je spasio čist pogodak. Lijevi bek Slobode sa gol linije je izvbio loptu u polje nakon što je šutirao Juranović nakon kornera.

31. minut: Iza nas je pola sata igre, Sloboda uspješno čuva prednost, a jasno je kako Zrinjskom itekako nedostaje kapiten i najbolji strijelac Nemanja Bilbija.

11. minut: Bašić je pokušao iz slobodnjaka, ali golman Slobode se nije dao iznenaditi.

10. minut: Još jedna velika prilika za Tuzlake. Beganović je centrirao sa desne strane, a Mišković glavom šutirao pored gola.

1. minut: GOOOOOOLLLLLLLL! SLoboda vodi u Mostaru, Mujagić je pogodio u 48. sekundi! Mujagić je ukrao loptu Krešiću, koji je kardinalno pogriješio kao zadnji igrač, te rutinski matirao golmana Plemića.

1. minut: Počeo je meč u Mostaru.

18.55 sati: Od 19 sati na stadionu Pod Bijelim brijegom igraju Zrinjski i Sloboda.

90. minut: Završen je i meč u Mostaru - bez pobjednika 2:2.

90. minut: Završeno je u Banjoj Luci, gdje je Borac slavio sa 1:0.

78. minut: GOOOOOOOOOLLLLL! Rođeni su izjednačili, Georgijević je strijelac sa bijele tačke.

78. minut: Penal za Velež!

70. minut: GOOOOOOOLLLLLLL! Radnik ponovo vodi u Mostaru protiv Veleža. Gogić je pogodio.

68. minut: GOOOOOOOLLLLLL! Borac vodi golom Subića, koji je iskoristio veliku grešku odbrane Mladosti.

63. minut: Brandao je pokušao iz slobodnjaka, ali lopta odlazi pored gola.

55. minut: Alić je nakon soloprodora šutirao pored gola Borca.

53. minut: Velić je u dva navrata odbranio udarce Vojnovića. Borac je sada pogodio prečku.

46. minut: Počela su druga poluvremena.

Završena su prva poluvremena u Banjoj Luci i Mostaru.

40. minut: GOOOOOOOOLLLLLL! Velež je izjednačio, strijelac je Radovac.

39. minut: Velika prilika za Mladost. Alićev udarac iz slobodnjaka odbranio je Pavlović, a u nastavku akcije jedan igrač gostiju promašio je prazan gol.

37. minut: Gosti iz Doboja kod Kaknja sve su nezadovoljniji sudijskim odlukama glavnog arbitra Jelića i prvog pomoćnika Kačavende.

34. minut: Kakva odbrana golmana Mladosti. Mehanović je šutirao iz okreta, a Velić je loptu izbio u korner.

28. minut: Bilobrk ponovo zaustavlja pokušaj napadača Veleža.

25. minut: GOOOOOOLLLLLL! Radnik vodi protiv Veleža golom iz jedanaesterca. Sa bijele tačke pogodio je Jelić.

22. minut: Opasno je zaprijetio Cvijanović, ali je Bilobrk odbranio.

16. minut: Ponovo je ubacio Anđušić, ali lopta ide direktno u ruke Bilobrka koji je bio ispred Georgijevića.

14. minut: Vranješ je postigao gol, kojeg je sudija Moamer Čaušević opravdano poništio zbog ofsajda.

7. minut: Zakarić je sa 30-ak metara pokušao ugroziti gol Mladosti, ali Velić brani.

4. minut: Imao je Velež solidnu priliku iz slobodnjaka, ali je Anđušić loptu poslao preko gola.

1. minut: Počele su utakmice u Mostaru i Banjoj Luci.

16.50 sati: Sve utakmice 23. kola PLBiH počet će minutom šutnje, kako bi se odala počast preminulom delegatu Esnafu Buzi.

16.45 sati: Poštovani posjetioci portala Faktor.ba dobrodošli na tekstualni prijenos utakmica 23. kola Premijer lige BiH.