TOK UTAKMICA / Velež - Krupa 2:1, Sloboda - Mladost 1:0, Zrinjski - Sarajevo 1:1
Utakmicama Velež - Krupa (2:1) i Sloboda - Mladost (1:0) počelo je 27. kolo Premijer lige. Derbi kola na stadionu Pod Bijelim brijegom između Zrinjskog i Sarajeva okončan je rezultatom. Tekstualni prijenos svih mečeva mogli ste pratiti na našem portalu.
24.04.2021. u 14:04

Kraj utakmice u Mostaru! Derbi 27. kola PLBiH između Zrinjskog i Sarajeva završen je rezultatom 1:1.

90. +5: Korner za Sarajevo...

90. minut: Pet minuta sudijske nadoknade.

87. minut: Dobra akcija Sarajeva, ali i loša povratna lopta Jukića. Možda je bilo boljih rješenja.

85. minut: Kovačević odlično brani šut Zlomislića.

77. minut: GOOOL! Samo nekoliko trenutaka nakon što je ušao u igru Fanimo je sjajnom solo akcijom donio izjendačenje Sarajevu.

71. minut: Odlična intervencija Kovačevića, golman Sarajeva spriječava drugi gol Zrinjskog. Bila je to velika prilika za domaće da udvostruče prednost.

65. minut: Pušić mijenja Trebotića, Tičinović ulazi umjesto Filipovića.

62. minut: Korner za Zrinjski, Filipović će ubaciti.

60. minut: Dobra akcija Sarajeva, Magdić ispred Handžića izbacuje u korner.

58. minut: Druga izmjena Marinovića, Mustedanagić mijenja Pejovića.

55. minut: Utakmica je nastavljena...

52. minut: Nekoliko dimnih bombi i baklji završilo je na terenu i tribinama stadiona Pod Bijelim brijegom, a ubacili su ih navijači domaćeg tima, zbog čega je glavni sudija nakratko prekinuo utakmicu.

50. minut: Žuti karton za Juranovića zbog starta nad Đokanovićem.

46. minut: Marinović je napravio prvu izmjenu, Handžić je zamijenio Milanovića.

46. minut: Jelić je označio početak drugog poluvremena.

Kraj prvog poluvremene u Mostaru, Zrinjski vodi 1:0 golom Filipovića s bijele tačke iz 38. minute.

45. minut: Minuta sudijske nadoknade, Varvodić hvata loptu poslije pokušaja Pejovića.

44. minut: Aut za Zrinjski, iako je Mašić posljednji igrao loptom. Đokanović je žestoko protestovao kod linijskog sudije.

43. minut: Velkoski je izborio drugi korner za Sarajevo...

40. minut: Žute kartone zbog prigovora, nakon penala, Jelić je pokazao Dupovcu, Adukoru i Velkoskom.

38. minut: GOOOL! Zrinjski vodi 1:0, Filipović je bio siguran sa bijele tačke.

35. minut: Penal za Zrinjski! Jelić je djelovao prilično zbunjujuće dok je puhao u pištaljku... Sve je djelovalo i malo komično, dok je arbitar razmišljao šta da dosudi u ovoj situaciji.

33. minut: Zrinjski pogađa stativu. Mašić je odlično šutirao s prve stative, ali je okvir gola ovog puta bio saveznik Bordo tima.

27. minut: Sporna situacija u kaznenom prostoru Plemića, Varvodić je istrčao na Oremuša, a gosti su tražili penal jer su smatrali da je bilo kontakta između golmana Zrinjskog i fudbalera Sarajeva. Jelić je pokazao da je gol-aut.

25. minut: Žuti karton za Pejovića poslije oštrog starta nad Zlomislićem.

22. minut: Najbolja prilika za Zrinjski, Jakovljević glavom šutira pored gola.

20. minut: Prvi žuti karton na utakmici Jelić je pokazao napadaču Zrinjskog Anesu Mašiću.

19. minut: Golmanu Sarajeva je ispala lopta iz ruke prilikom degažmana, došla do veznjaka Plemića, koji je pokušao da lobuje Kovačevića, ali je lopta otišla preko gola.

18. minut: Veliku grešku Kovačevića nije kaznio Enin.

13. minut: Trebotić iz teške pozicije slabo šutira pored gola.

7. minut: Juranović je tražio penal od Jelića, iako je lopta Hodžića pogodila direktno u lice.

5. minut: Dobra kontra Sarajeva preko Hebibovića, Varvodić njegov šut skreće u korner. Odličnu loptu za Hebibovića je prethodno poslao Milanović.

4. minut: Filipović pogađa živi zid Sarajeva iz slobodnog udarca.

3. minut: Oremuš ruši Filipovića, slobodnjak za Zrinjski sa nekih 25 metara.

1. minut: Korner za Zrinjski nije donio ništa...

1. minut: Sudija Frano Jelić iz Širokog Brijega označio je početak utakmice, prvi s centra krenuli su fudbaleri Zrinjskog.

18:22 - I Vinko Marinović odredio je startere za večerašnji meč.

Sarajevo će igrati u sastavu: Kovačević, Hodžić, Pidro, Oremuš, Hebibović, Velkoski, Pejović, Đokanović, Milanović, Dupovac i Adukor.

18:11 - Poznat je početni sastav Plemića kojeg će Sergej Jakirović suprostaviti Sarajevu.

ZRINJSKI: Varvodić, Ćorluka, Zlomislić, Masić, Bekić, Jakovljević, Trebotić, Enin, FIlipović, Magdić, Juranović.

16:52 - Od 19 sati igra se derbi 27. kola PLBiH između Zrinjskog i Sarajeva, ostanite uz naš portal.

Kraj! Završene su utakmice Velež - Krupa 2:1 i Sloboda - Mladost 1:0.

90. minut: Pet minuta sudijske nadoknade u Mostaru, četiri na Tušnju.

87. minut: Mladost je u finišu tražila penal, ali ništa od najstrožije kazne.

87. minut: Finiš je utakmica u Vrapčićima i na Tušnju...

77. minut: Njegomirović je rezervisti Osmiću, koji je priliku dobio u drugom poluvremenu, pokazao drugi žuti karton. Velež je ostao s deset igrača.

76. minut:Dženis Beganović je izveo slobodan udarac iskosa sa desne strane, najviši u skoku je Ilić koji glavom šalje loptu ka golu Mladosti, a ona pogađa prečku.

70. minut: Velika šansa za Slobodu, ali udarac Maksimovića brani golman gostiju.

70. minut: Karišik se dobro snalazi i zaustavlja šut Ovčine na gol-liniji.

69. minut: Ćivić je dobio žuti karton, njegov treći, pa ga neće biti u konkurenciji za duel 28. kola protiv Mladost.

66. minut: Nova dobra prilika za Krupu. Vukomanović je šutirao pored gola.

65. minut: Šarić je dobio drugi žuti karton. Mladost do kraja sa deset igrača.

65. minut: Dobar pokušaj Mandića odlazi iznad prečke...

61. minut: Odličan prodor Maksimovića po lijevoj strani, centrirao je u sredinu, ali ispred Mujagića interveniše odbrana gostiju.

62. minut: Dujaković šutira visoko preko gola.

60. minut: Fudbaleri Veleža traže penal zbog navodnog igranja rukom u kaznenom prostoru Krupe, Njegomirović se nije oglasio.

54. minut: Sjajan prodor Husejinovića i udarac, ali pravo u ruke čuvara mreže Mladosti. Crveno - crni kontrolišu meč.

53. minut: Bez većih uzbuđenja u Tuzli, a na startu drugog dijela vrijedi izdvojiti slobodnjak kojeg je izveo Husejinović. Lopta se od živog zida odbila u korner.

52. minut: GOOOL! Dujaković je ekspresno smanjio prednost Veleža, ovo je njegov peti gol u sezoni.

51. minut: Uzbudljivo u Mostaru, penal za goste! Zeljković je na nedozvoljen način zaustavio Mandića.

50. minut: GOOOL! Radovac je udvosturčio prednost Rođenih! Lijepo ga je uposlio Georgijević.

49. minut: Žuti karton za Radovca, ni njega neće biti u konkurenciji za susret protiv Borca.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme na oba susreta.

Okončan je i prvi dio susreta na Tušnju. Sloboda ima gol prednosti zahvaljujući pogotku koji je posrigao Predragović.

Kraj prvog poluvremena u Mostaru, Velež vodi 1:0 zahvaljujući golu Brandaa iz 23. minute.

45 +1: Odlični "lažnjakom" Radovac je napravio sebi prostor na vrhu šesnaesterca, ali je šutirao preko gola Krupe.

45. minut: Dvije minute sudijske nadoknade u Vrapčićima.

42. minut: Ćosić je "nokautiran" loptom nakon ispucavanja Ćivića, srećom brzo je intervenisao medicinski tim Veleža, ali i igrači na terenu.

36. minut: Žuti karton za Ćosića, on neće konkurisati za utakmicu narednog kola između Veleža i Borca.

33. minut: GOOOL! Predragovića pogađa mrežu gostiju poslije odlične kontre Amara Beganovića.

31. minut: Pola sata igre na Tušnju, rezultat je 0:0.

28. minut: Dobra kontra Krupe i dobar šut Dujakovića, no lopta udlazi pored lijeve stative Veležovog gola.

23. minut: GOOOL! Brandao je uhvatio sjajan volej na nekih 16 metara poslije ubačaja Pršeša iz kornera, a lopta je na putu kad golu pogodila nekoga od gostujući igrača, promijenila smjer, i odsjela u mreži Kolaka. Bio je ovo prvi ovosezonski pogodak za Brazilca u dresu Veleža.

23. minut: Kolak brani udarac Pršeša, korner za Velež.

22. minut: Pokušao je Dženis Beganović sa distance iznenaditi golmana gostiju, ali šutira visoko preko gola.

19. minut: Opasan pokušaj Mladosti sa lijeve strane, Golubović boksuje loptu van našeg šesnaesterca.

18. minut: Dobra prilika za Rođene, Pavlović je u zadnji trenutak odnio loptu ispred Georgijevića koji se nalazio u poziciji da loptu pospremi u praznu mrežu gostiju iz Krupe na Vrbasu.

16. minut: Velež traži penal nakon duela Karišika i Zeljkovića, Njegomirović je bio jako blizu, nije se oglasio.

13. minut: Žuti karton za Zeljković poslije jednog oštrog starta.

10. minut: Kolak brani šut Georgijevića nakon što ga je odlično uposlio Anđušić.

9. minut:  Slobodan udarac za goste na Tušnju. Centaršut na drugu stativu, ali bezuspješan pokušaj da se ugrozi gol Golubovića.

8. minut: Sloboda je bolji tim na startu meča koji se igra na Tušnju. Gostima je zaprijetio Dženis Beganović, no odbrana Mladosti je izblokirala njegov udarac.

7. minut: Velika šansa za Krupu, ali je Boganović u situaciji "jedan na jedan" odbranio šut Mandića.

5. minut: Slobodan udarac za Velež s lijeve strane.

2. minut: Nešto jači vjetar u Vrapčićima kvari gotovo idealne uvjete za igru.

1. minut: Počeli su susreti u Mostaru i Tuzli.

14:07 - Mladen Žižović i Nemanja Miljanović odabrali su startere za duel Slobode i Mladosti.

SLOBODA: Golubović, Jusić, A. Beganović, Husejinović, Dž. Beganović, Kurtalić, Maksimović, Predragović, Ilić, Balić, Mujagić.

MLADOST: Velić, Alić, Šabanović, Sadiku, Šarić, Dedić, Handžić, Dejanović, Vladić, Mahmić, Begić.

14:03 - Poznati su sastavi Veleža i Krupa za današnji meč u kojem će pravdu dijeliti Aleksandar Njegomirović iz prnjavora.

VELEŽ: Bogdanović, Zvonić, Zeljković, Pršeš, Ćosić, Ovčina, Georgijević, Brandao, Anđušić, Ferreyra, Radovac.

KRUPA: Kolak, Karišik, Redžić, Pavlović, Dujaković, Jović, Palić, Muminović, Ćivić, Vukmanović, Mandić.