TOK UTAKMICA / Sloboda - Velež 1:2, Sarajevo - Rudar 6:0, Široki Brijeg - Posušje 1:1
Tri utakmice Premijer lige Bosne i Hercegovine u fudbalu odigrane su danas.
10.04.2022. u 12:50

Od 13 sati Sarajevo je na Koševu savladalo ekipu Rudara iz Prijedora.

Na Tušnju su igrali stari znanci Sloboda i Velež, dok su kolo zatvorili Široki Brijeg i Posušje, koji su odmjerili snage u komšijskom derbiju na Pecari.

Tekstualne prijenose premijerligaških utakmica mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

______________

90. minut: Završen je meč na Tušnju, Velež je slavio sa 2:1.

90. minut: GOOOOOOOOLLLLLLLL! Sloboda smanjuje na 1:2.

76. minut: GOOOOOOOOLLLLLLL! Velež je udvostručio prednost, Ćosić je strijelac. Tušnjem odjekuju zvižduci.

68. minut: Sloboda bezopasna, a gosti žele i drugi gol...

52. minut: Ramić iz dobre pozicije šutira pored gola Slobode. Velika prilika za Tuzlake.

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme na Tušnju, Velež vodi golom Džankovića.

29. minut: GOOOOOOOOLLLLLLL! Velež vodi na Tušnju, Džanković je strijelac. Ovo mu je prvi gol u sezoni.

15. minut: Dudić će morati mijenjati, jer je zbog povrede teren napustio Nermin Haskić.

11. minut: Deset minuta igre je iza nas, nema većih uzbuđenja.

1. minut: Počeo je meč na Tušnju između Slobode i Veleža. Tuzlaci su pod imperativom pobjede, dok su gosti rasterećeni, jer su u sigurnoj zoni.

90. minut: Kraj na Koševu, Sarajevo je slavilo sa 6:0.

80. minut: GOOOOOOOLLLLLL! Pogodio je i rezervista Ramić.

64. minut: GOOOOOOLLLLLL! Avramovski postiže prvjenac u Premijer ligi BiH. Pukla je petarda na Koševu.

60. minut: GOOOOOOLLLLLL! Đokanović pogađa za 4:0.

56. minut: Amoah je mogao smanjiti zaostatak, ali je šutirao pored gola.

47. minut: GOOOOLLLLLLL! Magija Dala Varešanovića. Mladi fudbaler prvo je lažnjakom izbacio jednog igrača Rudara, a onda je "ubio je pauka" na Koševu. Bravo majstore!

45. minut: Veliki promašaj igrača Rudara. Sa 11 metara nije uspio pogoditi okvir gola. Završeno je poluvrijeme na Koševu.

34. minut: Nova prilika za Sarajevo. Varešanović je gađao gornji desni ugao, ali lopta odlazi preko gola.

18. minut: Sarajevo je moglo i do trećeg gola. Trčali su domaći kontru tri na tri, Šabanović je pokušao sam završiti akciju i šutirao je preko gola.

10. minut: GOOOOOLLLLLLLL! 2:0 je na Koševu, Varešanović je sada strijelac.

7. minut: Prijeti sada i Rudar. Pokušao je Asani, ali lopta ide pored gola.

5. minut: Avramovski pogađa mjesto gdje se spajaju prečka i stativa. Ostaje 1:0.

3. minut: GOOOOOOLLLLLLL! Sarajevo vodi, Suljić je strijelac! Sjano otvraanje utakmice Bordo tima. Golu je prethodila stativa koju je pogodio Čataković, a na odbijenu loptu natrčao je Suljić i pogodio za veliko slavlje.

2. minut: Sarajevo je imalo prvi korner, kombinovali su, ali su se i prekombinovali.

1. minut: Počeo je meč na Koševu.

14.50 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor, dobrodošli na tekstualne prijenose utakmica 25. kola Premijer lige BiH u fudbalu.