Kup BiH
TOK UTAKMICA / Sarajevo, Široki Brijeg, Sloga i Borac prošli dalje
Dvije utakmice osmine finala Kupa Bosne i Hercegovine u kojima su snage odmjeriti premijerligaši i prvoligaši, odigrane su danas od 13 sati.
11.02.2024. u 12:45

Sloboda je na Tušnju ugostila starog znanca, ekipu Sarajeva, dok je u istom terminu Široki Brijeg gostovao kod Stupčanice u Olovu. Premijerligaši su prošli dalje nakon penala.

Sloga i Igman igrali su u Modriči, a Dobojlije su slavili sa 1:0, dok je Borac bio siguran protiv Zvijezda 09 - 2:0.

Tekstualni prijenos utakmica mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

___________________

90. minut: Završen je meč u Banjoj Luci, Borac je rutinski slavio sa 2:0.

90. mintu: Isključen je jedan igrač Zvijezde 09.

73. minut: Blagaić šutira pored gola.

60. minut: Jurilj je sada pokušao matirati gostujućeg golmana sa centra, ali nije bio precizan.

49. minut: Velika prilika za Lukića, ali ostaje 2:0.

45. minut: Poluvrijeme u Banjoj Luci, Borac ima sigurno vodstvo.

36. minut: GOOOOOOLLLLLLL! Alen Jurilj je udvostručio prednost Banjalučana.

30. minut: GOOOOOOLLLLLLL! Jovo Lukić pogađa za vodstvo Borca.

8. minut: Sjajna akcija Banjalučana, topovski je šutirao Blagaić, ali pogađa prečku. U nastavku akcije Lukić je šutirao pored gola.

7. minut: Saliman je pokušao sa 30-ak metara, ali brani to Milošević bez problema.

1. minut: Počeo je meč u Banjoj Luci.

18:22 sati: U Banjoj Luci zadnji meč osmine finala Kupa BiH igraju Borac i Zvijezda 09, nakon čega ćemo znati sve četvrtfinaliste.

17:54 sati: Kraj u Modriči, a trener Edis Mulalić, trener Igmana, ponovo je prišao sudijama na centru.

97. minut: GOOOOOLLLLLLL! Vidić pogađa za 1:0 i vodi Dobojlije u četvrtfinale.

96. minut: Penal za Slogu u 96. minuti!

90. minut: Jagodić mijenja golmana. Umjesto Trake na teren je ušao Šćekić. Očito trener Dobojlija više vjeruje rezervnom golmanu.

90. minut: Hitna pomoć će odvesti Džankovića do bolnice.

84. minut: Sve smo bliže penalima i u Modriči.

50. minut: Pritisak Sloge na otvaranju drugog g9ola. Nikolić sada pogađa prečku.

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme u Modriči. Ništa - ništa! Najzanimljivije što se dogodilo je trenutak kada su sudije krenule prema svlačionici, a prišao im je Edis Mulalić, trener Igmana, koji im je imao šta da kaže. Ljudi iz osiguranja, zaštitili su arbitre iu ispratili ih u svlačionicu.

36. minut: Igman se oslobađa pritiska, ali bez većih šansi pred golom domaćina.

23. minut: Nema promjene rezultata u Modriči. Sloga je bolja, ali nema golova.

5. minut: Prijeti Sloga, ali Ćeman brani i spašava Igman.

1. mninut: Počeo je meč u Modriči, gdje Sloga dočekuje Igman.

90. minut: I Široki Brijeg je prošao na penale.

90. minut: Aničić je pogodio za prolaz Srajeva.

90. minut: Delić ostavlja Slobodu u životu.

90. minut: Julardžija je precizan - 3:1 za Sarajevo.

90. minut: Iliev brani penal Merdoviću.

90. minut: Penaranda je šutirao preko gola! Obrukao se sada igrač Sarajeva.

90. minut: Kalesić smanjuje na 1:2.

90. minut: Čataković je siguran za 0:2.

90. minut: Hadžanović je slabo šutirao, Iliev brani.

90. minut: Ziljkić je prvi šutirao i pogodio za 0:1.

90. minut: Penali će odlučiti putnike u četvrtfinalu i u Tuzli i Olovu.

90. minut: Igrat će se šest minuta nadoknade na Tušnju.

88. minut: Opet prijeti Čataković, ali Muminović ponovo brani.

86. minut: Finiš je na Tušnju, sve smo bliže penalima.

73. minut: GOOOOOLLLLLLL! Stupčanica je izjednačila na 2:2! Božić je pogodio.

77. minut: Velika prilika za Sarajevo. Hasić je sjajno uposlio Čatakovića, ali Muminović krajnjim naporom brani njegov pokušaj.

74. minut: Iliev interveniše ispred Hadžanovića.

71. minut: Pokušao je sada Ziljkić, ali mlako je to bilo.

65. minut: Oliveira je sada "hvatao makazice", ali je to loše uradio, pa Muminović brani njegov udarac.

64. minut: Opasno je bilo pred golom Slobode. Kombinovali su Penaranda i Hasić, a ovaj prvi šutirao je pored gola.

57. minut: GOOOOOOOLLLLLLL! Stupčanica je smanjila protiv Širokog Brijega. Matić je postigao autogol.

55. minut: Nova prilika za Slobodu. Nakon kornera, lopta je ispala Ilievu, ali to ne kažnjavaju fudbaleri Slobode.

52. minut: GOOOOOOLLLLLLLLL! Sloboda je ozjednačila, Delić je strijelac. Dervišagić je asistirao, a Delić sa Kapetanovićem "na leđima" poslao loptu u nebranjeni dio mreže gola kojeg čuva Iliev.

49. minut: Gužva je pred golom Sarajeva nakon kornera, ali Oliveira otklanja opasnost.

45. minut: Završena su prva poluvremena u Tuzli i Olovu. Premijerligaši vode protiv prvoligaša.

45. minut: Dervišagić topovski šutira sa dvadeseat metara, ali lopta ide preko gola Sarajeva.

40. minut: GOOOOOOOOLLLLLLLL! Bagarić uduplava prednost Širokog Brijega u Olovu.

32. minut: GOOOOOOOOLLLLLLLL! Sarajevo vodi, Ajdin Hasić je strijelac. Prošetao se kroz zadnju liniju Tuzlaka i rutinski matirao Muminovića.

30. minut: Opasno je bilo pred golom Slobode. Ipak, Muminović dolazi do lopte prije Oliveire.

27. minut: Prvi udarac Sarajeva. Pokušao je Julardžija, ali lopta ide preko gola. U ovom trenutku na tribine Tušnja ulaze i Horde zla.

24. minut: Na polovini smo prvog poluvremena, Sarajevo nije pokazalo ništa na Tušnju.

14. minut: Penaranda i Oliveira se nisu najbolje snašli nakon ubačaja Hasića.

8. minut: GOOOOOOLLLLLLLLL! Mamić pogađa za vodstvo Širokog Brijega. Nakon centaršuta Kuprešaka golman domaćih zaustavio je pokušaj Mamića, ali isti igrač natrčava na odbijanac i posprema loptu u mrežu.

5. minut: Opet prijeti Sloboda, ali sada lopta ide preko gola, pa Iliev nije imao potrebu za intervencijom.

2. minut: Odmah prilika za Slobodu. Ubacio je Husejinović, a Dilaver glavom šutira u Ilieva.

1. minut: Počele su utakmice u Tuzli i Olovu.

12:58 sati: Pred početak utakmice na Tušnju minutom šutnje odata je počast Amri Kahrimanović, Tuzlanki, koja je svirepo ubijena u srijedu navečer.

12.45 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor.ba dobro došli na tesktualni prijenos utakmica osmine finala Kupa BiH.