PLBiH, 17. kolo
TOK UTAKMICA / Sarajevo - GOŠK 3:0, Zvijezda 09 - Borac 1:2, Sloga - Posušje 1:0
Tri utakmice 17. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u fudbalu odigrane su u subotu.
09.12.2023. u 12:45

Sloga je u Modriči savladala Posušje, a lider Borac bio je bolji od Zvijezde 09 u Ugljeviku (1:2).

Od 16 sati na Koševu su igrali Sarajevo i GOŠK, a domaći su upisali trijumf rezultatom 3:0.

Tekstualne prijenose utakmica 17. kola PLBiH mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

____________________

90. minut: Kraj na Koševu, zaslužen trijumf Bordo tima.

90. minut: Rogić brani atraktivan pokušaj Hasukića.

90. minut: Finiš je meča na Koševu, sve je već riješeno, Bordo tim je upisao novu pobjedu.

84. minut: GOOOOOLLLLLLL! Potop gostiju iz Gabele. Čataković pogađa za 3:0.

78. minut: GOOOOOLLLLLLL! Renan Oliveira pogađa za 2:0. Rutinska završnica Brazilca na majstorsku asistenciju Hasića.

75. minut: Beganović je pokušao matgirati Bobića, ali je golman GOŠK-a odbranio njegov pokušaj.

64. minut: GOOOOOOLLLLLL! Sarajevo je povelo golom Anđušića. Nakon prekida Bobić je prvo odbranio pokušaj Aničića, ali je odbijenu loptu, praktično iz mrtvog ugla, u mrežu pospremio Anđišić.

51. minut: Bez većih uzbuđenja u prvih pet minuta nastavka.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme na Koševu.

45. minut: Poluvrijeme na Koševu, mreže miruju.

45. minut: Veliki promašaj gostiju. Šero sa dva metra nije uspio ubaciti loptu u mrežu.

45. minut: Još jednom je pokušao Hasić, ponovo lopta ide pored gola.

44. minut: Nakon kornera Anđušić je glavom šutirao pored gola.

36. minut: Bobić je sada bio savladan nakon udarca Radovića, ali lopta odlazi za malo pored gola.

34. minut: GOŠK je imao dvije prilike iz tranzicije, ali su gosti bili brzopleti u završnici.

29. minut: Šero je sada pokušao uposliti svog saigrača, ali je Rogić presjekao njegov pokušaj. Nedugo potom Čoko je šutirao sa vrha šesnaesterca, ali brani golman Sarajeva.

27. minut: Čoko je sada izblokirao pokušaj Hasića.

25. minut: Prekombinovali su se igrači Sarajeva nakon još jednog prekida u opasnoj zoni.

19. minut: Hasić šutira glavom, Bobić paradom spašava GOŠK.

10. minut: Na drugoj strani prijeti Hasić, ali lopta ide pored gola.

7. minut: Sjajna prilika za GOŠK. Šero je promiješao odbranu Sarajeva, snažno šutirao, ali je Rogić uspio spasiuti svoj gol. Penaranda je povrijeđen, neće moći nastaviti. Zamijenit će ga Anđušić.

6. minut: Opasno je bilo pred golom Sarajeva, ali Đuričković dobro reaguje na ubacivanje Bradare.

2. minut: Pogriješio je Mustafić, ali Beganović i Đuričković združenim sanagama otklanjaju opasnost.

1. minut: Počeo je meč na Koševu.

15:54 sati: GOŠK će nastupiti u Sastavu: Bobić, Bradara, Čajić, Čoko, Mihaljević, Obšivač, Radenović, Rajović, Šero, Skorup, Šuta.

15:53 sati: Za Sarajevo će igrati: Rogić, Aničić, Beganović, Buljubašić, Đuričković, Hasić, Julardžija, Mustafić, Penaranda, Radović, Oliveira.

15:52 sati: Simon Rožman, trener Sarajeva, odlučio je promijeniti golmana. Na klupi je ostao Šahinović, a starter je Rogić.

14:54 sati: Ostanite uz Faktor, od 16 sati pratit ćemo duel Sarajevo - GOŠK.

90. minut: Završeno je i u Modriči, Sloga je sa 1:0 savladala Posušje.

90. minut: Kraj u Ugljeviku, Borac je slavio sa 2:1, dok se u Modriči igra sudijska nadoknada.

87. minut: Pritisak Zvijezde. Vadze je snažno šutirao, ali Stjepanović je spasio Banjalučane.

73. minut: GOOOLLLLLL! Zvijezda je smanjila golom Ivančića.

60. minut: GOOOLLLLLL! Sloga vodi protiv Posušja, pogodio je Nikolić.

60. minut: Navijači u Ugljeviku na meču Zvijezda 09 - Borac skandiraju "Živjela Kraljevina Srbija". Delegat Dragomir Đajić iz istočne Ilidže i sudije ne reaguju.

58. minut: Matić pokušao glavom, brani Stjepanović. Prvi udarac u okvir gola fudbalera Zvijezde 09.

55. minut: GOOOLLLLLLL! David Čavić pogađa za 0:2.

50. minut: Prijeti Borac. Prvo je izblokiran Blagaić, a potom je Jelovac odbranio pokušaj Jurilja.

43. minut: GOOOLLLLLLL! Borac vodi golom Kvržića. Blagaić je izveo korner, a u petercu je ostao usamljen Kvržić koji loptu šalje u mrežu.

37. minut: Opet je u prilici Saliman, ali opet nije pogodio okvir gola.

36. minut: Na drugoj strani prijeti Lukić, ali Veličković spašava domaće.

35. minut: Velika prilika za Zvijezdu. Kayode Saliman je išao sam na golmana Borca, ali je šutirao pored gola.

30. minut: Opasno pred golom Posušja nakon kornera, iz gužve je Jović, ali brani gostujući golman.

29. minut: Odgovara Borac. Kvržić je promiješao odbranu Zvijezde, uposlio Čavića, čiji udarac je izblokiran.

26. minut: Prva kakva, takva prilika u Ugljeviku. Karaklajić je pokušao sao 30-ak metara, lopta ide preko gola.

16. minut: Iza nas je prva trećina prvog poluvremena, nema većih uzbuđenja.

1. minut: Počele su utakmice u Modriči i Ugljeviku.

12.45 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor dobro došli na tesktualni prijenos utakmica 17. kola PLBiH.