Deveto kolo PLBiH
TOK UTAKMICA/ Igman - Zrinjski 0:2, Sloga - GOŠK 3:2, Borac - Velež 2:0
Utakmicom u Banjoj Luci između Borca i Veleža (20.45 sati) kompletiran je nedjeljni program devetog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
01.10.2023. u 14:42

Borac je došao do sedme vezane pobjede i golovima Kvržića i Vranješa slavio sa 2:0.

Ranije su odigrane dvije utakmice. Zrinjski je rutinski u Konjicu savladao Igman sa 2:0, dok je Sloga velikim preokretom stigla do punog plijena protiv GOŠK-a (3:2).

Tekstualni prijenos derbija iz Banje Luke mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

_______________________

90+3: GOOOOOOL. Vranješ je potvrdio pobjedu Borca, a odmah nakon toga sudija Njegomirović označio kraj meča.

90. minut: Tri minute nadoknade.

85. minut: Dalekometni pokušaj Hrkača, ide lopta pored gola.

84. minut:  Peco je pronašao Vehabovića u šesnaestercu, igrač Veleža šutira preko gola.

83. minut: Šut Mihajlovića brani Hadžikić

76. minut: Udarac Vranješa, lopta ide pored gola. Dobra šansa za Borac.

70. minut: Dino i Emir Halilović u igri, Pršeš i Mlinarić napuštaju travnjak.

65. minut: Herrera ruši Guliashvilija, Njegomirović se nije oglasio.

63. minut: Velika greška Kvržića, Vehabović je presjekao dodavanje, šutirao, ali malo pored gola.

62. minut: Barsky i Vranješ su na terenu, iz igre su izašli Nišić i Terzić.

55. minut: Dva pokušaja Veleža. Prvo je Džafić glavom poslao loptu pored gola, a onda i Oreč šutira iznad prečke.

53. minut: Žuti karton za Džafića zbog prekršaja nad Grahovcem.

51. minut: GOOOOOOOL. Borac vodi. Eurogol Kvržića sa 25 metara.

46. minut: Nastavljen je meč. Džafić je zamijenio Haskića u timu Veleža.

Završeno je prvo poluvrijeme, nema pogodaka. Podsjetimo, gosti od 20. minute igraju s igračem manje nakon isključenja Suljića.

45. minut: Još 60 sekundi nadoknade.

30. minut: Hadžikić spašava Velež, šutirao je Nišić sa 11 metara nakon što mu je Hrelja glavom spusito loptu, čuvar mreže Rođenih odlično interveniše nogama.

28. minut: Pokušaj Nišića odlazi pored gola.

26. minut: Grahovac trese prečku iz slobodnog udarca. Dirao je loptu i Hadžikić.

20. minut: Isključen je Asmir Suljić. Fudbaler Veleža bio je neoprezan, srušio Kvržića i zaradio drugu javnu opomenu.

17. minut: Navijači u Banjoj Luci uzvikuju "Kosovo, Srbija".

9. minut: Suljić ruši Nišića, zaradio je žuti karton.

8. minut: Dobra šansa za Velež, šutirao je Mlinarić, odbranio Mijatović.

4. minut: Pokušaj Lukića, brani Hadžikić.

1. minut: Počela je utakmica.

20:11 Borac je nanizao šest pobjeda, Rođeni imaju tri uzastopna trijumfa.

20:06 Velež: Hadžikić, Oreč, Pršeš, Hrkač, Guliashvili, Suljić, Mlinarić, Haskić, Šturm, Vehabović, Mahmić

20:05 Borac: Mijatović, Jokić, Ćelič, Grahovac, Herera, Lukić, Kvržić, Čavić, Terzić, Nišić, Hrelja

20:03 Utakmicu u Banjoj Luci vodit će Aleksandar Njegomirović.

Kraj u Doboju. Sloga je poslije velikog preokreta slavila rezultatom 3:2.

90. minut: GOOOOOL. Sloga vodi 3:2. Nevjerovatan preokret. Milanović je strijelac.

Kraj u Konjicu. Pobjeda Zrinjskog rezultatom 2:0.

88. minut: GOOOOOOL. Sloga je izjednačila na 2:2.

85. minut: Zrinjski i dalje ima dva gola prednosti.

71. minut: GOOOOOL. Smanjila je Sloga na 2:1.

65. minut: Bandić je isključio Buturovića. Fudbaler Igmana je zbog prekršaja nad Bilbijom zaradio drugi žuti karton. Konjičani do kraja s igračem manje.

54. minut: GOOOOOOL. Nije se Sloga stigla oporaviti ni od prvog pogotka, a lopta je još jednom završila u njihovoj mreži. Gosti imaju dva pogotka "viška". Hasukić je pogodio.

53. minut: GOOOOL. GOŠK vodi u Doboju protiv Sloge. Strijelac je Čoko.

47. minut: Konfuzija u odbrani Zrinjskog, došla je lopta do Ramića, čiji udarac brani Marić.

46. minut: Bodul mijenja Dupovca.

Poluvrijeme u Konjicu. Zrinjski golovima Kiša vodi sa 2:0 protiv Igmana. Na meču Sloga - GOŠK mreže miruju.

44. minut: GOOOOOL. Ponovo kombinacija Bilbija - Kiš i drugi gol hrvatskog internacionalca na meču.

40. minut: Igman je mogao do izjednačenja, ali Marić brani.

32. minut: Javna opomena za Čubrila zbog simuliranja.

24. minut: Velika prilika za Bilbiju poslije ubačaja Malekinušića, Hamzić brani, Dupovac izbacuje loptu u korner.

19. minut: Šansa za Igman, Oremuš se ubacio iz drugog plana, probao glavom, ali pravo u Marića.

9. minut: GOOOOOOOL. Zrinjski vodi u Konjicu. Kombinacija Bilbije i Kiša, ispala je odbrana Igmana, a Kiš rutinski poslao loptu iza leđa Hamzića.

4. minut: Reprezentativcu BiH je ukazana pomoć, uspio je ustati na noge. Čini se da će nastaviti meč. Publika u Konjicu nagradila ga aplauzom.

2. minut: Oštar start Sipovića nad Bilbijom. Defanzivac Igmana zaradio je žuti karton. Bilbija vrišti od bolova.

1. minut: Počele su utakmice.

14:45 Zrinjski: Marić, Jakovljević, Radić, Memija, Čanađija, Ramić, Tičinković, Malekinušić, Kiš, Ćuže, Bilbija

14:44 Igman: Hamzić, Bešagić, Buturović, Čubrilo, Denković, Đorić, Drljević, Dupovac, Oremuš, Ramić, Sipović

14:42 Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos mečeva devetog kola Premijer lige BiH.