PLBiH, 1. kolo
Šok za Mostarce: Zrinjski izgubio od Posušja
Fudbaleri Zrinjskog upisali su prvi poraz u novoj sezoni Premijer lige Bosne i Hercegovine u fudbalu. Mostarci su u zaostaloj utakmici 1. kola poraženi od Posušja pred domaćim navijačima sa 0:1.
13.09.2023. u 20:25

Posušje je povelo u 10. minuti. Mandić je odigrao za Bobana, ovaj pobjegao svom čuvaru i rutinski matirao golmana Marića.

Pet minuta kasnije još jedna velika prilika za goste, ali je Kamenar iz dobre pozicije šutirao pored gola. Do kraja poluvremena Mariću je u dva navrata prijetio Mandić.

Prvo je golman Zrinjskog odbranio, a u drugoj situaciji šutirao je pored gola.

Jedini udarac u okvir gola, u prvom dijelu, Zrinjski je imao u 33. minuti, ali je Galić zaustavio pokušaj Tičinovića.

U nastavku Zrinjski kreće po izjednačenje i preokret, a gosti u 64. minuti ostaju sa igračem manje, kada je drugi žuti, odnosno crveni karton dobio Dominik Begić.

Mostarci su imali inicijativu, ali su teško dolazili u prilike. Bilježimo tek pokušaj Bilbije iz slobodnjaka koji je šutirao pored gola.

Do kraja meča prvak BiH nije imao ideje kako da stigne bar do izjednačujućeg gola, pa bodovi zasluženo idu u Posušje.