Premijer liga
Široki Brijeg na Koševu nadigrao bezidejno Sarajevo i došao do zaslužena tri boda
Fudbaleri Širokog Brijega savladali su na Koševu ekipu Sarajeva rezultatom 3:1 u meču 19. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
18.02.2024. u 14:52

U prvom poluvremenu golu Širokog Brijega su u više navrata prijetili Penaranda i Hasić, ali nije bilo promjene rezultata.

Najbolju šansu za Široki Brijeg imao je Ćavar u 31. minuti, kada je siguran bio Iliev.

Široki Brijeg do vodstva dolazi na samom otvaranju drugog poluvremena. Strijelac eurogola bio je Lukić.

Sedam minuta kasnije gosti dolaze do novog pogotka.

Nakon lijepe kontre lopta je došla do Kuprešaka koji šalje loptu iza leđa Ilieva.

Bordo tim je gotovo cijelo drugo poluvrijeme djelovao bezidejno.

Igrači Širokog Brijega su to ponovo kaznilo, a ovaj put se rezervista Mišić u 76. minuti upisao u strijelce.

Utješni pogodak za goste postigao je Mustafić majstorskim udarcem u 87. minuti sa preko 20 metara.