PLBIH, 2. kolo
Simultanka Anela Hebibovića za trijumfa Igmana protiv Zvijezde 09
Fudbaleri Igmana stigli su do prve ovosezonske pobjede u Premijer ligi Bosne i Hercegvovine.
05.08.2023. u 18:49

Tim iz Konjica slavio je gostujuću pobjedu protiv Zvijezde 09 u Ugljeviku sa 4:3, a junak dana definitivno je Anel Hebibović koji je za 12 minuta kompletirao hat-trick.

Kapiten Igmana pogađao je u 30, 38. i 42. minuti, dok je u 37 minuti za domaće gol postigao Danonski.

U drugom poluvremenu Zvijezda se u 73. minuti vratila u život, za 2:3 je pogodio Subašić, ali samo četiri minute kasnije gosti stižu i do četvrtog gola o rješavaju pitanje pobjednika. Strijelac za 2:4 bio je Mašić.

Do kraja meča Zvijezda je preko Tomanovića uspjela samo ublažiti poraz i to golom u sudijskoj nadoknadi.

Zvijezda je nakon dva odigrana susreta prikovana za dno tabele sa nula bodova i gol-razlikom 3:9, te su jedan od glavnih kandidata za ispadanje. Ako se u ovom klubu nešto drastično ne promijeni...