Ne pomaže ni Messi
Senzacija u Španiji: Betis na Nou Campu savladao Barcelonu
Barcelona je uprkos porazu ostala lider na prvenstvenoj tabeli sa 24 osvojena boda
11.11.2018. u 18:45

Danas svi igraju fudbal. Rečenica je koju ćete najčešće čuti od gubitnika.

Ove sezone najprimjenjenija je kod navijača Željezničara, s obzirom na to da Plavi redovno gube i kod kuće i na strani.

I dok su se izabranici Milomira Odovića mučili protiv Tuzla Cityja, od koje su, pogađate, izgubili na Grbavici (2:3), još jedan senzacionalan rezultat stigao nam je iz Španije.

Fudbaleri Betisa napravili su prvorazrednu senzaciju te su pobijedili Barcelonu na Camp Nou stadionu sa 4:3 u 12. kolu španske La Lige. Gosti iz Seville su fantastično otvorili susret i već su sredinom prvog poluvremena imali dva gola prednosti. Prvo je za vodstvo pogodio Junior, da bi samo 15-ak minuta kasnije Joaquin uduplao prednost.

Domaći su smanjili na 1:2 u 67. minuti kada je siguran sa bijele tačke bio Lionell Messi, ali smo četiri minute kasnije Lo Celso pogađa za 1:3.

Uzbuđenja su se nastavila osam minuta kasnije kada je Arturo Vidal pogodio za 2:3, ali u 83. minuti Canales pogađa za 2:4. Konačan rezultat postavio je Messi drugim golom na susretu i to u 94. minuti.

Barcelona je nakon ovog poraza ostala lider sa 24 osvojena boda, dok se Betis popeo na 12. poziciju sa 16 bodova.