Pet golova u Sloveniji
Sarajevo nakon preokreta poraženo od Domžala
Strijelci za Bordo tim bili su Milanović i Ahmetović
30.06.2019. u 20:28

Fudbaleri Sraajeva poraženi su u trećoj kontrolnoj utakmici odigranoj u Sloveniji. Nakon pobjede protiv Partizanija (5:1) i poraza od Slovackog (0:2), izabranici trenera Husrefa Musemića danas su izgubili od Domžala - 2:3.

Bordo tim je poveo u 12. minuti kada je mrežu slovenskog tima zatresao novajlija Milanović.

Slovenci su odgovorili desetak minuta kasnije, a gol za 1:1 postigao je Josip Ćorluka kojem je asistirao Senijad Ibričić. Nekoliko minuta kasnije prednost Domžalama osigurao je Gaber Dobrovoljc.

Ipak, do odlaska na odmor Sarajevo je izjednačilo, a strijelac je bio Ahmetović u 44. minuti.

Pitanje pobjednika riješeno je na otvaranju drugog poluvremena kada je za 2:3 pogodio Dario Kolobarić.

Nakon primljenog pogotka Sarajevo je pokušavalo da se vrati u meč. U 70. minuti dobru priliku imao je Guzina koji je šutirao sa dvadesetak metara, ali golman Domžala bez većih problema zaustavio je njegov udarac.