Premijer liga
Sarajevo na krilima Ziljkića došlo do prve pobjede u sezoni
Fudbaleri Sarajeva savladali su Posušje rezultatom 3:0 na otvaranju trećeg kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
11.08.2023. u 22:54

U sjajnoj atmosferi na Koševu Bordo tim je zaprijetio već u petoj minuti.

Ziljkić je na lijevoj stranici uposlio Vrančića koji šutira odlično, ali lopta je stativa bila saveznik gostiju.

Olivera je u desetoj minuti ukrao loptu odbrani Posušja, ali je na kraju uputio loš udarac.

Uslijedili su minuti gdje se igralo bez prilika i na sredini terena. Ipak opet je Sarajevo zaprijetilo u 30. minuti kada je Vrančić šutirao preko gola.

Posušje je prvu pravu priliku imalo  u 41. minuti kada je Boban prošao po desnoj strani, šutirao i pogodio vanjski dio mreže.

U drugoj minuti sudijske nadoknade, Sarajevo je imalo slobodan udarac sa desne strane, Ziljkić je ubacio loptu u šesnaesterac, a nakon konfuzije Kolić je izbio loptu koja je pogodila Oliveiru i otišla u mrežu za prednost Sarajeva.

Nešto mirnije je bilo na otvaranju drugog dijela, a do prave prilike u nastavku se čekalo 13 minuta.

Mustafić je pogriješio, lopta došla do Bobana čiji udarac brani Šahinović.

Oliveira u u 65. minuti sjajno pokušava, ali je njegov udarac otišao pored lijeve stative gostiju.

Sarajevo do novog gola dolazi u 69. minuti. Beganović je oboren u šesnaestercu, a siguran sa 11 metara bio je Ziljkić.

Osam minuta kasnije Ziljkić na asistenciju Buljubašića postavlja konačnih 3:0 za prvi trijumf Bordo tima u Premijer ligi ove sezone.

Treba istaći da je večeras na klupi Bordo tima debitovao Simon Rožman.