UEFA takmičenja
Remi Dinama, pobjeda Crvene zvezde, senzacija Mure protiv Tottenhama
Fudbaleri Dinamo Zagreba u petom kolu grupe H UEFA Evropske lige remizirali su sa belgijskim Genkom - 1:1.
25.11.2021. u 21:13

Dinamo je poveo u 35. minuti golom reprezentativca Bosne i Hercegovine Luke Menala, ali su gosti izjednačili pogotkom Ikea Ugba u prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena, javlja Anadolu Agency (AA).

U istoj grupi, Rapid iz Beča je poražen od West Hama rezultatom 0:2.

VEZANI TEKST - Drama u Tallinu: Stravična povreda fudbalera Partizana, ne vraća se sa ekipom u Beograd

Crvena zvezda je u grupi F u Beogradu pobijedila bugarski Ludogorets 1:0. Strijelac je bio Mirko Ivanić u 57. minuti.

U istoj grupi danski Midtjylland je savladao Bragu rezultatom 3:2.

U ostalim utakmicama postignuti su sljedeći rezultati: Bayer Leverkusen - Celtic 3:2, Betis - Ferencvaros 2:0, Galatasaray -Marseille 4:2 i Lokomotiv Moskva - Lazio 0:3.

Što se tiče Konferencijske lige prvorazrednu senzaciju priredila je slovenska Mura, koja je pred domaćim navijačima srušila veliki Tottenham - 2:1.