Sjajni Portugalac
Rafael Leao, junak Milana: Sanjamo o osvajanju Lige prvaka, jako smo blizu
Milan je sinoć na gostovanju kod Napolija odigrao 1:1 te sa ukupnih 2:1 prošao u polufinale Lige prvaka.
19.04.2023. u 09:18

Ekipa Stefana Piolija vodila je većim dijelom utakmice zahvaljujući golu Oliviera Girouda iz 43. minute, dok je u posljednjim minutama Victor Osimhen postavio konačnih 1:1.

Većina zasluga za gol Girouda ide Portugalcu Rafaelu Leao koji je sjajnim prodorom osvojio pola terena, pretrčao nekoliko Napolijevih igrača i asistirao Francuzu.

Dvadesettrogodišnji Portugalac je nakon meča istakao da on i njegovi saigrači sanjaju o osvajanju Lige prvaka.

- Znam da tu mogu stvoriti razliku. Ako ne mogu ja zabiti, gledam gdje su mi saigrači. Prešao sam dvojicu, vidio Girouda i znao sam da će zabiti ako mu dodam loptu. Jako sam sretan. Želimo nastaviti sanjati i imati visoke ciljeve. Svi u klubu sanjamo o osvajanju Lige prvaka. Jako smo blizu - kazao je Leao.

Milan u polufinalu čeka boljeg iz dvomeča Inter - Benfica (Nerazzurri u prvom meču slavili gostujuću pobjedu 2:0). Ne dogodi li se čudo u borbi za finale, gledat ćemo duel dvojice Zmajeva - Krunića i Džeke, što znači da ćemo imati jednog reprezentativca i u finalu elitnog evropskog takmičenja.