Radnik i Posušje podijelili bodove u derbiju začelja
Fudbaleri Radnika i Posušja podijelili su bodove u derbiju začelja koji su odigrali u Bijeljini u 28. kolu Premijer lige BiH.
30.04.2022. u 16:47

Derbi začelja je obilovao prilikama na obje strane, ali su mreže mirovale - 0:0.

U 11. minuti domaći su imali veliku priliku. Horkaš je odbranio udarac Sušića, na odbijenu loptu natrčao je Škrijelj i šutirao visoko preko gola.

Dvadesetak minuta kasnije Posušje je promašilo najbolju priliku na utakmici, kada je Bešlić sa pet metara šutirao pored gola. Prije toga gosti su pogodili i prečku...

I u nastavku meča redale su se prilike pred golovima oba tima. Odmah na otvaranju Pantelić je izašao sam na golmana Horkaša, pokušao ga je predriblati, ali golman Posušja je bio na visini zadatka i spasio je svoj gol.

Potom su Pavković i Lauš su bili u prilikama za Posušje, ali je Šubert na kraju spasio domaće. S druge strane Urošević je iz idealne prilike šutirao pored gola.