Engleske, 19. kolo
Prvjenac u engleskoj eliti: Anel Ahmedhodžić pogodio za preokret, Sheffield izgubio
Anel Ahmedhodžić, fudbalski A reprezentativac Bosne i Hercegovine, postigao je prvjenac u elitnom razredu engleskog fudbala.
26.12.2023. u 17:38

Njegov Sheffield United večeras je ugostio ekipu Lutona u 19. kolu Premier lige, a naš reprezentativac zatresao je protivničku mrežu u 69. minuti za 2:1.

Zmaj je propustio meč prošlog kola protiv Aston Ville (1:1), a večeras je bio starter.

Doughty je u 17. minuti pogodio za 0:1, a McBurnie nakon sat igre vraća stvari na početak.

U 69. minuti Ahmedhodžić se najbolji snalazi pred golom Lutona i pogađa za veliko slavlje domaćih.

Ipak, gosti se brzo vraćaju u utakmicu, a Robinson je u 77. minuti postigao autogol za 2:2. Četiri minute kasnije još jedan autogol za 2:3 i veliko slavlje gostiju.