Liga prvaka
Preokret Shakhtara, Atletico Madrid se dva puta vraćao i slavio golom Morate
Uvodna dva meča 2. kola Lige evropskih prvaka u fudbalu u grupama E i H ponudile su nam mnogo uzbuđenja.
04.10.2023. u 20:43

Shakhtar je slavio na gostovanju kod Antwerpa, dok je Atletico Madrid bio bolji od Feyenoorda.

Ukrajinci su u Belgiji nakon prvog poluvremena gubili sa 0:2, a onda je uslijedio veliki preokret u nastavku. Sikan je bio dvostruki strijelac za goste, a u strijelce se upisao i Rakitskyi. Za domaće su pogađali Muja i Balikwisha.

Domaći su u 96. minuti imali priliku da sa penala stignu i do izjedančenja, ali je kazneni udarac promašio Alderweireld.

I Jorgandžije su do trijumfa stigle nakon što su dva puta bili u rezultatskom zaostatku. Hermoso je šokirao Madrid kada je u 7. minuti postigao autogol. Izjednačio je Morata pet minuta kasnije, a Hancko u 34. minuti pogađa za 1:2.

U četvrtoj minuti sudijske nadoknade prvog dijela Griezmann donosi Atleticu izjednačenje, a već u drugoj minuti nastavka Morata svojim drugim golom postavlja konačnih 3:2.