Posušje konačno slavilo i preskočilo Želju, Igman pao treći put zaredom
Fudbaleri Posušja prekinuli su niz od sedam utakmica bez pobjede u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.
03.12.2023. u 14:56

Posušje je danas na Mokrom docu savladalo Igman rezultatom 4:1 i stiglo do prvog premijerligaškog trijumfa još od osmog kola, odnosno 24. septembra ove godine.

Duel je odlučen u prvom poluvremenu kada su domaći postigli tri gola.

U osmoj minuti Mandić je šutirao, Ćeman odbranio, a lopta se od Sipovića odbila u mrežu za prednost Posušja.

Osam minuta kasnije Posušje je uduplalo prednost. Spavala je odbrana gostiju poslije kornera, Boban je ostao zaboravljen na drugoj stativi i neometano poslao loptu u gol.

Za gotovo savršeno poluvrijeme Posušja pobrinuo se Lučić pogotkom u sudijskoj nadoknadi prvog dijela.

Igman je do kraja uspio preko rezerviste Ahmetovića u 81. minuti postići počasni gol, a u posljednjim momentima meča Rozić postavlja konačnih 4:1.

Posušje je sada sedmo na tabeli. Sa nova tri boda preskočili su Željezničar koji je pao na osmo mjesto i ima bod manje.

Igman je deseti sa 15 bodova. Ovo mu je bio treći vezani poraz, a Konjičani imaju dva boda više od Tuzla Cityja koji je u opasnoj zoni, a Tuzlaci imaju i meč manje.