Zmaj briljira na Kipru
Pirić u sjajnoj formi, AEK se uključio u borbu za titulu
Fudbaleri AEK Larnace ostvarili su novu pobjedu u šampionatu Kipra, a sa nova tri boda uključili su se u borbu za titulu.
23.01.2024. u 12:47

Ekipa čiji gol čuva Kenan Pirić, golman A reprezentacije Bosne i Hercegovine, sinoć je u derbiju 20. kola savladala Paphos sa 1:0, a gol odluke postigao je Imad Faraj u 85. minuti.

A osim njega velike zasluge za novu pobjedu pripadaju i našem čuvaru mreže. Pirić je u 53. i 75. minuti skinuo dva zicera kod rezultata 0:0 (pogledajte OVDJE), te još jednom potvrdio da se nalazi u sjajnoj formi. Branio je na svih 20 utakmica prvenstva Kipra, a u 12 mečeva sačuvao je mrežu netaknutom.

U decembru prošle godine Pirić je dobitnik priznanja za najboljeg golmana prvog dijela sezone na Kipru.

Što se tiče derbija protiv Paphosa, svih 90 minuta odigrao je i Hrvoje Milićević, povremeni reprezentativac BiH, dok je Santos, koji je donedavno nosio dres Željezničara u igru ušao u 72. minuti.

AEK je trenutno sa 39 bodova na diobi četvrtog mjesta, koje garantuje plasman u play-off za prvaka Kipra. Lider APOEL ima 45 bodova.