Trijumf protiv Zvijezde 09
Oliveira i Radović pogađali za petu pobjedu Sarajeva
Fudbaleri Sarajeva stigli su do pete ovosezonske pobjede.
30.09.2023. u 22:33

Bordo tim je večeras na Koševu u devetom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine savladao Zvijezdu 09 rezultatom 2:0.

Ekipa Simona Rožmana oba pogotka postigla je u prvom poluvremenu.

Najslabiji tim bh. elite načeo je Renan Oliveira u 23. minuti. Brazilac je pogodio glavom poslije centaršuta Amara Beganovića s desne strane.

U 44. minuti Oliveira je uknjižio asitenciju, a u strijelce se upisao Slaviša Radović. Oliveira i Radović su duplim pasom izbacili odbranu gostiju, a Radović je lijepo uhvatio volej i poslao loptu u nebranjeni dio mreže.

I Zvijezda 09 je u prvom dijelu imala svoje šanse, koje nije uspjela pretvoriti u pogodak.

Sarajevo je u drugom poluvremenu potpuno kontrolisalo utakmicu. Najbolju šansu za promjenu rezultata propustio je Avramovski u 51. minuti kada je pogodio stativu.

Tri minute poslije Ziljkić je zatresao mrežu, ali je njegov gol poništen zbog ofsajda.

U narednom kolu Sarajevo igra vječiti derbi protiv Željezničara na Koševu.

Sarajevo ima 16 bodova i trenutno je drugoplasirani tim Premijer lige BiH, a Zvijezda 09 je ostala na tri boda i posljednjeplasirani je tim prvenstva.