Očajno Sarajevo izgubilo od najslabije ekipe u ligi
Fudbaleri Sarajeva nastavljaju s blijedim partijama u proljetnom dijelu sezone.
24.02.2024. u 14:51

Poslije prošlosedmičnog poraza od Širokog Brijega na Koševu rezultatom 3:1, tim Simona Rožmana danas je upisao poraz i  kod posljednjeplasirane ekipe prvenstva - Zvijezde 09. Završilo je 1:0.

Domaći su gol odluke postigli u trećoj minuti nadoknade. Pogodio je Vadze. Gosti su protestovali kod pomoćnog sudije, smatrajući da je igrač Zvijezde 09 bio u ofsajdu, ali sudija Kazlagić je pokazao na centar.

Sarajevo je kontrolisalo loptu i jalovo napadalo, a domaći su svoje šanse vrebali iz kontranapada.

Zaprijetio je Karaklajić u 36. minuti, ali je njegove pokušaje izblokirao Đuričković.

Sjajno su reagirali i defanzivci Zvijezde 09 četiri minute kasnije, kada su zaustaljeni udarci Oliveire i Ziljkića.

Mogla je Zvijezda 09 iznenaditi goste u 51. minuti kada je Saliman istrčao kontru, ali je traljavo šutirao.

U 68. minuti Radović odlično zaustavlja Karaklajića u šesnaestercu Sarajeva.

Najbolju šansu na utakmici gosti su propustili u 81. minuti kada je Đuričković poslije centaršuta Radovića glavom uzdrmao prečku.

U 86. minuti šansu su kreirali rezervisti Peneranda i Čatković, ali je udarac napadača Sarajeva s 15 metara prozujao pored stative.

Sarajevo je do samoga kraja pokušalo probiti bedem Zvijezde 09, ali pogotka nije bilo. Umjesto toga do punog plijena došla je Zvijezda.