Premijer liga
Očajni Željezničar poražen u Gabeli, nastavljena crna serija Plavih
Fudbaleri Željezničara nastavili su sa očajnim partijama ove sezone na gostujućem terenu.
16.12.2023. u 17:48

Plavi su večeras u Gabeli poraženi od GOŠK-a sa 1:0, čime su upisali deveti uzastopni poraz ove sezone u gostima.

Domaća ekipa je zaprijetila u trećoj minuti preko Čajića, ali lopta je otišla preko gola.

Velika prilika za GOŠK je bila u devetoj kada je Skorup centrirao Šuti koji sa par metara maši cijeli gol.

Nakon par minuta još jedna šansa za domaće, ovaj put se istakao Muftić na golu gostiju.

U 28. minuti Šuta je pokušao sa 20 metara, ali lopta je otišla malo preko gola Plavih.

Željo je od 33 minute imao igrača manje, nakon što je Galić dobio crveni karton zbog udaranja Šere.

U 34. minuti crveni karton za Galića nakon što je udario Šeru.

Na otvaranju drugog dijela pokušao je Čajić, ali je veznjak GOŠK-a iz dobre situacije loptu poslao pored gola Plavih.

U 62. minuti Šero je dobro šutirao, a lopta je otišla malo preko gola Želje.

Domaći su pet minut kasnije imali novu šansu kada je udarac Musulina odbranio Muftić.

Šero je novu priliku imao u 84. minuti, ali je ponovo bio neprecizan.

Plavi su prvi put na gol GOŠK-a zaprijetili u 72. minuti. Krpić je izašao sam pred Bobića, ali odbranio je golman domaće ekipe.

Pobjedu GOŠK-u donio je Hasukić u 88. minuti.