Pet kola do kraja
"Novi Džeko" zakucao Maribor, Olimpija prvak Slovenije
Ljubljanska Olimpija sedmi put u historiji, a prvi put poslije sezone 2017/18. postala je prvak Slovenije.
16.04.2023. u 19:36

Pobjedom nad prvim konkurentom Mariborom rezultatom 2:0 Olimpija je osigurala titulu pet kola prije kraja.

Sualehe je u 44. minuti doveo Olimpiju u vodstvo, a u 76. minuti Maribor je zakucao Admir Bristrić. Mladi bh. napadač pogodio je samo nekoliko trenutaka nakon što je ušao u igru.

Bristrić je tokom zime stigao u Olimpiju, a bio mu je ovo četvrti pogodak u desetom nastupu.

Radi se o mladom reprezentativcu BiH za kojeg je menadžer i bivši hrvatski reprezentativac Jurica Vranješ kazao da bi mogao postati novi Edin Džeko. Bristrić ima 19 godina.

Titulu prvaka s Olimpijom slavi još jedan mladi reprezentativac BiH Anes Krdžalić.