Batshuayi spakovao Džeki poklon na obali Crnog mora
Autor: Faktor
17.03.2024. u 20:40
Michy Batshuayi
Fenerbahče nastavlja utrku sa Galatasarayem u borbi za naslov prvaka Turske. Tim Ismaila Kartala odigrao je još jednu dramatičnu utakmicu i slavio na teškom gostovanju na Crnom moru. Feneru je pripao duel s Trabzonsporom rezultatom 3:2.
Fener je nakon prvog poluvremena imao dva gola suficita, nakon pogodaka Freda u 13. minuti i četvrtoj minuti dodatnog vremena u prvom dijelu.
No, u nastavku kao da je na travnjak izašla druga ekipa Fenerbahčea, što je Trabzonspor iskoristio i poravnao rezultat.
Bardhi je u 63. minuti smanjio zaostatak domaćih, a Trezegeut je u 78. minuti iz penala pogodio za poravnanje.
Slavljenik Edin Džeko koji danas proslavlja 38. rođendan zamijenjen je u 83. minuti. Umjesto njega na teren je ušao Batshuayi, a to se ispostavilo kao pun pogodak s obzirom na to da je Belgijanac četiri minute poslije ulaska u igru pogodio za pobjedu svog tima.
Dvoboj u Trabzonu trajao je čak 115 minuta.
Dijamant je ostao na 18 pogodaka i prvi je strijelac turskog prvenstva ispred Maura Icardija. Argentinac na kontu ima 17 pogodaka.
Edin Višća je za Trabzonspor odigrao cijeli meč, a Rade Krunić odgledao je utakmicu s klupe Fenera.
Galata je lider turskog prvenstva s 81 bodom, Fener na kontu ima 79 bodova, a Trabzonspor je treći sa 49 osvojenih bodova