Peto kolo
Minimalan poraz Zrinjskog od Alkmaara, Mostarci ispali iz Konferencijske lige
Fudbaleri Zrinjskog porazom u Nizozemskoj od AZ Alkmaara kolo prije kraja grupne faze Konferencijske lige ostali su i bez teoretske šanse da se domognu naredne runde.
30.11.2023. u 20:40

Alkmaar je pred svojim navijačima trijumfovao sa 1:0 i "osvetio se" Mostarcima za poraz u Mostaru rezultatom 4:3, za Nizozemce šokantan s obzirom na to da su imali vodstvo 0:3.

Jedini pogodak na meču postigao je Pavlidis iz penala u 59. minuti. Prethodno je upravo Pavlidisa u šesnaestercu Zrinjskog sapleo Ćuže.

Alkmaar je bio bolji rival, naročito u drugom poluvremenu kad je Zrinjski, čini se, ostajao i bez daha.

Mostarci su na ovom gostovanju bili oslabljeni neigranjem Jakovljevića, Tičinovića, Memije...Tokom drugog poluvremena, u 66. minuti povrijedio se Senić i on je na nosilima napustio teren.

Alkmaar je sačuvao šanse da se domogne drugoj mjesta i izbori proljeće u Evropi.

Tabelu predvode Aston Villa i Legija sa po devet osvojenih bodova, Alkmaar ima šest, a Zrinjski tri boda. Večeras u Birminghamu Aston Villa dočekuje Legiju.

Zrinjski će se od Evropske lige oprostiti protiv Aston Ville 14. decembra susretom u Mostaru.