Zmaj pogodio
Majstorija Benjamina Tahirovića, aplaudirao mu i Ajax
Fudbaleri Ajaxa u prijateljskoj utakmici savladali su Unteraching sa 5:3, iako je tim iz Njemačke vodio sa 2:0.
25.07.2023. u 19:17

Skarlatidis u 2. i Schwabi u 36. minuti pogađali su za vodstvo Unterachinga, a do poluvremena Nizozemci su se vratilki u život golom Brobbeyja iz jedanaesterca u 39. minuti.

Za preokret su pogađali Hlynsson u 55. i Godts u 64. minuti, a onda je na scenu stupio bh. reprezentativac Benjamin Tahirović koji je ovog ljtea u redove Kopljanika stigao iz Rome.

Tahirović je uzeo loptu na sredini terena prošetao se do šesnaesterca i prelijepim udarcem pogodio za 4:2. Na Twitteru mu je aplaudirao i Ajax.

Dvije minute kasnije Bergwijn pogađa za 5:2, a konačan rezultat postavio je Giottmeier pet minuta do kraja.