Poslije 93 dana
La Liga se nastavila velikim derbijem, Sevilla vlada Andaluzijom
Poslije 93 dana i 287.787 registrovanih osoba zaraženih koronavirusom, od čega je njih preko 27.000 preminulo od njegovih posljedica, u španskoj La Ligi se konačno zakotrljao fudbala.
11.06.2020. u 23:59

Sezona elitnog španskog fudbalskog ranga nastavljena je velikim gradskim derbijem u kojem je Sevilla s 2:0 savladala Betis.

Pobjednik je odlučen u drugom poluvremenu. Domaći sastav poveo je u 56. minuti meča kada je Ocampos bio siguran realizator najstrožije kazne, koja je Sevilli dodijeljena poslije konsultovanja VAR-a.

Argetinac je imao velike zasluge i kod drugog kola Seville jer je upravo poslije njegove asistencije u 62. minuti pogodio Fernando.

Rezultat se do kraja susreta nije mijenjao, pa je Sevilla zabilježila 14. ovosezonsku pobjedu, dok je Betis upisao 11. poraz u ovoj sezoni.

Golove s utakmice Sevilla - Betis pogledajte OVDJE.