Prvenstvo BiH
Košarkaši Slobode zahvaljujući sjajnom drugom poluvremenu slavili protiv Proma
Košarkaši Slobode savladali su u Tuzli ekipu Proma u meču 11. kola Prvenstva Bosne i Hercegovine rezultatom 90:72 (29:20; 11:27; 27:13; 23:12).
16.12.2023. u 21:26

Prvu četvrtinu, nakon serije 11:0 Sloboda završava sa devet poena prednosti.

Najbolja dionica Proma bila je u drugoj četvrtini, koju je tim iz Donjeg Fakufa dobio sa čak 16 poena razlike.

Ipak, u drugom poluvremenu, nakon rezultatske klackalice, Sloboda pravi novu veliku seriju na kraju trećeg i početku četvrtog perioda. Iako je sve trajalo svega nekoliko minuta, Tuzlaci su uspjeli da naprave, pokazalo se, nedostižnu prednost.

Najefikasniji u redovima domaćih bio je Jasmin Jakupović sa 18 poena, Darrion Strong i Ismet Sejfić dali su po 14, Devine C Eke 13, a Asim Gutić 11 poena.

Nikola Petojević postigao je 17 poena za Promo, Kieffer Punter 16, a David Zool 12 poena.