Poraz na startu
Juniori Irske bolji od izabranika Slavena Muse
Utješni gol Božića iz 78. minute bilo je sve što su izabranici Slavena Muse uspjeli napraviti u porazu od Irske rezultatom 3:1
10.10.2018. u 17:55

Juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je s uvjerljivih 3:0 na startu kvalifikacija za Evropsko prenstvo od Irske.

Poslije prvog poluvremena, koje je okončano bez golova, u nastavku kao da je selekcija Irske prebacila u brzinu više.

Poslije 11 minuta igre u nastavku Irci su stigli u vodstvo, a strijelac je bio Ferry. Samo deset minuta kasnije kadeti Irske imali su dva gola prednosti nakon što je Parrott sigurno izveo najstrožiju kaznu.

Na 3:0 povisio je Idah u 74. minuti utakmice, da bi u 78. minuti izabranici Slavena Muse stigli do počasnog pogotka za konačnih 3:1. Strijelac za BiH bio je Božić.

Naredni protivik bh. juniora je selekcija Holandije s kojom se sastaju 13. oktobra, dok će Irska igrati sa Farskim Otocima.