U-19 Premijer liga
Juniori Borca iz penala u 95. minuti došli do boda protiv Želje, Gigović opet u centru pažnje
Juniori Sarajeva doživjeli su prvi poraz u Premijer ligi Bosne i Hercegovine ove sezone.
01.11.2023. u 18:47

Bolji od nada Bordo tima u zaostalom meču petog kola bila je Zvijezda 09 rezultatom 3:0.

U drugom zaostalom meču petog kola odigranom u Banjoj Luci ekipe Borca i Željezničara podijelili su bodove.

Konačan rezultat susreta bio je 4:4.

Nade Borca povele su sa 2:0, a Plavi do kraja prvog poluvremena  golovima Babaluka, Efendića i Šabića dolaze do preokreta.

Mrčetić u 63. minuti iz penala donosi izjednačenje domaćem timu, da bi Babaluk svojim drugim golom ponovo donio prednost Plavima.

Međutim, u petoj minuti sudijske nadoknade drugi penal za Borac dosudio je glavni arbitar ovog meča Miloš Gigović.

Siguran sa bijele tačke bio je Marčetić za konačnih 4:4.

Treba istaći da su juniori Želje od 58. minute igrali sa igračem manje, nakon što je kontroverzni arbitar iz Bosanske Gradiške pokazao crveni karton junioru Želje Barimcu.