Prijateljski mečevi
Hrvatska nakon penala do finala, pobjede Njemačke i Brazila
Autor: Faktor
23.03.2024. u 23:18
Fudbalska reprezentacija Hrvatske nakon penbala savladala je Tunis u polufinalu turnira koji se igrau Kairu.
Nakon 90 minuta igre nije bilo pobjednika (0:0), a Vatreni su slavili u penal lutriji sa 5:4. Hrvati su "plesali po žici", Tunis je imao penal za pobjedu, ali je Jaziri promašio, a s drue strane Pašalić je pogodio za trijumf i finale.
Izabranici Zlatka Dalića u utorak će u finalu igrati protiv Egipta, koji je u drugom polufinalu pobijedio Novi Zeland sa 1:0.
Njemačka je sa 2:0 slavila na gostovanju kod Francuske. Elf je poveo u sedmoj sekundi golom Wirtza, a konačnih 0:2 postavio je Havertz u 49. minuti.
Još jedan derbi igrali su Engleska i Brazil, a na Wembleyu su slavili gosti golom Endricka u 80. minuti.
Danska i Švicarska su remizirale bez golova, a identičnim rezultatom završen je meč Irska - Belgija.