Novopečeni Zmaj
Hadžikadunićev Rostov za petama ruskim velikanima
U meču 11. kola ruske Premier lige fudbaleri Rostova su s 3:0 savladali Akhmat i tako stigao do šest pobjede ove sezone.
18.10.2020. u 21:13

Do uvjerljive pobjede domaći su stigli tek u finišu susreta.

Nakon što je klub novopečenog bh. reprezentativca Dennisa Hadžikadunića stigao u vodstvo u 24. minuti golom Hashimota, gosti su imali priliku 41. poravnati s bije tačke, ali je Melkadze promašio penal.

Ipak, nakon što je Shvets u 78. minuti zaradio drugi žuti karton, Rostov je u sudijskoj nadoknadi postigao dva gola.

Prvo je Eremenko u drugoj minuti nadoknade vremena povisio na 2:0, da bi četiri minute poslije Glebov pogodio za konačnih 3:0.

Rostov nakon večerašnje pobjede ima 20 bodova, a ispred njega su sve sami velikani ruskog fudbala Lokomotiv s 21, CSKA s 22 i Spartak i Zenit sa po 24 boda.

Hadžikadunić, koji je za BiH debitovao u Ligi nacija protiv Nizozemske, odigrao je svih 90 minuta.

Golove s utakmice Rostov - Ahkmat pogledajte OVDJE.