Golijada u Gabeli, hat-trick Vidića, Sloga tik do Evrope
U prvoj utakmici 20. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine fudbaleri dobojske Sloge su u Gabeli slavili protiv GOŠK-a i primakli se pozicijama koje bode u Evropu, a domaćine ostavili u grčevitoj borbi za opstanak.
23.02.2024. u 19:57

Tim Vlade Jagodića trijumfovao je rezultatom 4:2, a meč je obilježio napadač gostiju Dejan Vidić koji je postigao hat-trick i probio se na drugo mjesto najboljih strijelaca bh. elite.

Vidić je pogodio mrežu Sloge u 9. minuti, a potom i u 38.

Deficit GOŠK-a smanjio je Batarelo u 44. minuti, ali u nadoknadi prvog dijela Kesić trese mrežu domaćih za 3:1.

GOŠK je u 84. minuti uspio smanjiti, ali je Vidić u 89. minuti riješio pitanje pobjednika.

Ekipa Admira Adžema ostala je na 23 boda, dok je Sloga stigla do 31. boda, učvrstila se na petom mjestu, a ni evropske pozicije nisu daleko....