Grupa H
Gana u sjajnom meču savladala Južnu Koreju
Reprezentacija Gane pobijedila je Južnu Koreju sa 3:2 u meču drugog kola grupe H Svjetskog fudbalskog prvenstva u Kataru.
28.11.2022. u 16:01

U ovom dosta sadržajnom meču Gana do vodstva dolazi u 24. minuti kada mrežu Korejanaca sa tri metra pogađa Salisu.

Kudus deset minuta kasnije povećava prednost Gane.

To su bila i jedina dva udarca Gane u okvir gola u prvom dijelu, dok Južna Koreja nije uputila niti jedan udarac u okvir gola.

U drugom poluvremenu na prvu ozbiljniju priliku se čekalo do 53. minute kada je Cho odlično šutao glavom, ali je golman Gane bio na visini zadatka.

Južna Koreja do gola dolazi u 58. minuti. Rezervista Lee je ubacio, a Cho glavom pogodio za 2:1.

Tri minute kasnije Koreja se vratila u igru, strijelac je ponovo bio Cho.

Ganci su nakon dva brza pogotka protivnika bili šokirani, ali su brzo vratili svoj tempo igre iz prvog poluvremena.

Do narednog gola u ovom sjajom duelu čekalo se svega pet minuta.

Amartey u 68. minuti ubacuje loptu, Kudus stiže do nje i svojim drugim golom na današnjem meču donosi Gani velika tri boda.

Gana u posljednjem kolu igra protiv Urugvaja, dok će Južna Koreja imati težak zadatak protiv Portugala.